ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

понеділок, 26 лютого 2018 р.

Затишні книжки 
на всі смаки
  Хюґе, лаґом, люке, ікіґаї та інші магічні слова все частіше зринають на палітурках книжок та у модних статтях, однак всі вони просто демонструють нам різні відтінки людського щастя. Насолода дрібничками, втіха від чарівної атмосфери, гармонія навколо і всередині, радість бути у компанії чи наодинці із собою, знаходження балансу у своїх прагненнях і вчинках, зрештою, просто гарна книжка, теплий коцик та горня кави – все це про щастя, яке постає у різних подобах, але потрібне кожному з нас. Наступний перелік художніх та нон-фікшн книжок стане у нагоді тим, хто прагне розібратися у природі та магії щастя, або й просто отримати насолоду від затишного, смачного читання у ці зимові дні. 
Майк Вікінг "Маленька книга хюґе. 
Як жити добре по-данськи"
 22_9_02 
  Ця книжка – абсолютний хіт у своєму сегменті. Її автор Мік Вікінг позиціонує себе як CEO у Happines Reserch Institute, та запевняє, що якщо хтось і знається на рецептах щастя, то це – данці із їх "секретною зброєю" творити і отримувати хюґе. Якщо ви раптом не знали, то хюґе (hygge) – особливе данське слово, що позначає благополуччя, втіху, затишок, задоволення – все в одному. А досягати його слід у теплій компанії друзів, зі смачною їжею, серед комфорту улюблених речей, у світлі свічок, у плетеному светрі та шкарпетках, за переглядом улюбленого кіно, із чашкою чаю і шоколадкою, словом, у будь-який приємний спосіб з арсеналу данців, які, направду, може й не відкрили Америку зі своїми затишними вивертами, але мають для них чарівну власну назву. 
Лора Інголз-Вайлдер "Будиночок у прерії"
22_10_02 
  Автобіографічний роман Лори Інголз-Вайлдер "Будиночок у прерії" справедливо вважається шедевром і класикою американської дитячої літератури, але так само справедливо його називають "твором на всі часи" і "книжкою на будь-який вік", бо через призму життя маленької Лори ми маємо змогу спостерігати історію американських першопрохідників, які вирушили підкорювати Дикий Захід і оселилися на території індіанців. Лора із сестрами та батьками спочатку живе у Великому лісі, потім серед дикої прерії, на березі Тінистого Струмка, біля Срібного озера. Снігові замети, пожежі в степу, індіанці, сарана, голод штовхають родину Інголз до поневірянь і невтомних пошуків справжнього дому, який їм доводиться будувати самим, по крихтах, але з щирою любов’ю та вірою у найкраще. Цей дім та стосунки у родині – саме те, що наповнює цю книжку, а заразом і серця читачів, затишком, ніжністю, любов’ю та щастям. 
Мері Турелл Сьодерберг "Хюґе.
 Данське мистецтво знаходити щастя"
22_11_02 
  Усміхнена білявка на одній із перших сторінок книжки Мері Турелл Сьодерберг може бути знайома прихильникам скандинавсього кіно і телебачення, адже в першу чергу вона – данська акторка. У якийсь момент Мері вирішила дослідити, що таке хюґе для її співвітчизників, а з її пошуків та розмов народилася красива й дуже затишна книжка, головні переваги якої: живі історії, чуйність, чуттєвість, крафтовість, смак і фактурність. Як приймає гостей Марендіна і чому старенька Анна стала «другом за викликом» та щоразу пече 64 булочки? Чому у дітей природжене чуття хюґе та як не сполохати і плекати його? В чому подібність і відмінність бачення хюґе юної Леа та її старенької бабусі Ґрете? Як знаходити хюґе у повсякденності і повторюваності? Як родина Якоба Єссена створила свою казку з убогої хатини? Як виглядає хюґе в ресторані чи на знімальному майданику? Як святкує Вальпургієву ніч родина Марґрет у Північній Ютландії?

четвер, 22 лютого 2018 р.

 7 способів покращити розумову 
активність з самого ранку
 http://i2.wp.com/cikavoznaty.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/unspecified11.jpg?resize=701%2C467
  Щоб допомогти мозку швидше працювати та ефективніше вирішувати складні завдання, спробуйте виконувати ці прості прийоми для підсилення й покращення розумової активності організму щоранку.
Розслабляйтеся з гарною книжкою
  Зараз важко знайти час для простих речей, які допомагають розслабити і стимулювати наше мислення. Читання, безумовно, одна з таких речей. Це можуть бути книги, газети або інтернет-статті. Найголовніше, що читання може змінити рамки сприйняття вашого розуму, тож протягом дня ви подивитесь на свої робочі завдання по-іншому. Саме таким чином  читання може зробити вас розумнішим, здоровішим і щасливішим.
http://i2.wp.com/cikavoznaty.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/book-tea.png?resize=703%2C527
Фізичні вправи
  Всі ми знаємо, яку важливу роль відіграють фізичні вправи для нашого здоров’я та настрою, але існують деякі додаткові причини, що змусять вас підвищити продуктивність ще до роботи. Вправи також допомагають збагатити кров киснем, який дуже важливий для потужної роботи мозку, що сприяє більш швидкому прийняттю рішень, здоровому глузду та пам’яті. Нещодавнє дослідження, яке поєднувало тренування пам’яті з йогою для літніх людей, показало значне поліпшення продуктивності пам’яті. Це означає, що фізичні вправи покращують ефект тренування мозку.
https://bigmirledy.com/wp-content/uploads/2016/01/Fizychni-vpravy-na-roztyazhku-dlya-zanyat-vdoma.jpg
Медитація
  В той час як люди використовують медитацію ще з давніх часів, вчені тільки останнім часом зосередили свою увагу на розумінні того, як медитація може допомогти поліпшити увагу, концентрацію, зменшити занепокоєння і депресію, а також поліпшити наш загальний психологічний стан. Люди, які займаються медитацію, показують кращі розумові результати, вони здатні швидше згадувати та запам’ятовувати інформацію.
http://cikavoznaty.com.ua/wp-content/uploads/2016/09/02E68999-e1475135793976.jpg

середа, 21 лютого 2018 р.

Топ-10 найпоширеніших 
помилок в розмовній мові
  Тобі ріжуть вуха вислови, що звучать всюди: “піди тудою”, “самий красивий”, “лунаючий”? Вітаємо, ти серед грамотних людей. Яких, до слова, з кожним роком залишається усе менше. Але навіть у найначитаніших та найосвіченіших часом виникають проблеми: добрий день чи доброго дня? Одягати чи надягти? Підписатись чи розписатись? Ми вирішили згадати найрозповсюдженіші помилки і дати невеликі вказівки щодо того, як намагатися їх уникнути. 
  1. Добрий день чи доброго дня. Вітаючись, ми можемо говорити “доброго ранку”, “доброго вечора” та “доброї ночі”, але “добрий день” лишається без змін. 
  2. Рятувальник чи рятівник? Обидва слова правильні. Різниця лише в значенні: рятувальник – той, чия професія рятувати; рятівник – особа, що врятувала випадково. Отже, у басейні спортклубу та на пляжі сидить рятувальник. А той хоробрий юнак, що втримав тебе від падіння – твій рятівник.
  3. Самий кращий на світі. Українська мова страшенно потерпає від русизмів. Одним із проявів суржика є саме утворення найвищого ступеня порівняння, за аналогією з російською мовою, за допомогою слова “самий”. Це неправильно! Правильно буде сказати: найкращий. Та ж сама ситуація з усіма прикметникми. 
  4. Співаючий, танцюючий, лунаючий. В українській мові відсутні такого роду звороти. Правильно буде сказати той, що танцює, той, хто співає, пісня, що лунає і т.д.
 
  5. Візьміть мене на роботу, я дуже освідчений. Із таким зверненням роботу отримаєш навряд. А вся справа у тім, що людина з вищою освітою – освічена (і мала б знати, до речі, як воно пишеться), а освідчуються у коханні, стаючи на одне коліно.

вівторок, 20 лютого 2018 р.

Що дієвіше: онлайн-навчання 
чи традиційні підручники?
  Результати трирічного дослідження, проведеного вченими з Університету Орегону (США), показали, що інструментарій онлайн-навчання може допомогти суттєво поглибити знання школярів з різних дисциплін та сприяє кращому засвоєнню інформації.
  Дослідники створили чотири інтерактивних блоки онлайн-уроків для різних дисциплін, якими могли користуватися учні та викладачі за допомогою комп'ютерів або планшетів. Їх використовували у 13-х середніх школах у двох штатах США. Загалом експеримент охопив понад 2300 учнів та 71 вчителя. 
  Уроки включали перегляд відео, навчальні ігри, віртуальні експерименти та комунікацію з однокласниками онлайн. Також школярам допомагали функції озвучення текстів, спливаючі елементи з визначеннями слів, інтерактивні діаграми, електронний нотатник тощо.
  Попередньо вчені визначили рівень знань учнів. Після залучення до навчання інтерактивних уроків успішність школярів зросла на 18% у сфері наукових знань та на 15% в гуманітарних сферах, зокрема у вивченні англійської мови. При цьому учні, які навчалися за традиційними підручниками, показали не такі хороші результати: школярі змогли засвоїти лише на 5% більше інформації, ніж до початку експерименту. Дослідження також показало, що ефективність онлайн-навчання була особливо помітною для менш здібних учнів.
  "Добре продумана навчальна технологія дійсно працює, зменшуючи різницю у науковій грамотності серед різних груп людей. Технологія створює цікаве середовище для навчання та мотивує, і ми тільки починаємо розуміти, як можемо ефективно використовувати її для вирішення освітніх проблем учнів та вчителів англійської мови", – зазначила керівник дослідження, доктор Фатіма Терразас Арелланс.
  Вчені й надалі працюватимуть над розробкою інструментарію для онлайн-навчання та подальшим впровадженням його в освітній процес. "Ми показали, що ця технологія є не лише ефективною, а й може бути легко інтегрована у школи", – додала Арелланс.
  Джерело: ВСЛ