ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Поради для батьків

ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ, ЯКІ БУДУТЬ КОРИСНІ БАТЬКАМ
http://www.mon.gov.ua - Сайт міністерства освіти і науки України. 
http://children.kmu.gov.ua - Урядовий сайт для юних громадян. На сторінках ресурсу Ви маєте можливість ознайомитися з структурою та історією державної влади в Україні, роботою Кабінету Міністрів та органів виконавчої влади. Також Ви можете дізнатися як захищати свої права, бути активним членом суспільства. 
http://yourbaby.com.ua - Ви та ваш малюк: енциклопедія для батьків. 
www.children.edu-ua.net - Діти України. Сторінка для батьків порталу "Діти України", містить посилання на ресурси мережі Інтернет, які можуть бути корисні батькам, в тому числі - дітей з особливими потребами. 
http://mama-tato.com.ua - Все, що ви маєте знати про своїх дітей. Здоров'я, розвиток дитини від народження. Сценарії до свят, конкурси, розваги, ігри та багато іншої цікавої інформації. 
http://www.plast.org.ua - Пластовий портал. Пласт - Національна скаутська організація України об'єднує на сьогодні 6 тисяч членів по всій Україні, людей віком від 6 до 106 років, пропонуючи кожному з них щось своє: незабутні табори та мандрівки, цікаві акції та заняття, патріотизм та духовність. На цьому порталі ви може дізнатись як приєднатись до організації та новини, про те чим вони займаються. 
www.malecha.org.ua - "Малеча" - ресурс для сучасних батьків. До вашої уваги цікаві статті про розвиток дитини, здоров'я, навчання. Форум, на якому Ви зможете знайти цікаву тему для себе.  
http://www.maluk.in.ua - "Малюк" - сайт зроблений для того, щоб зберігати дитинство дітей і допомагати батькам їх ростити. На сайті представлений деякий мінімальний набір знань (вірші, казки, приказки, байки, і т.п.), необхідний для оволодіння непростою наукою виховання і розвитку дитини.  
http://ditvora.com.ua - сайт дбайливих батьків. На цьому сайті Ви знайдете статті про планування сім'ї, вагітність та пологи, розвиток дитини, виховання дітей, англійська для маленьких, юридичні консультації та багато багато іншого.
 

 Поради батькам, які прагнуть розвивати здібності своїх дітей

1. Не стримувати розкриття потенціальних можливостей психіки.
2. Уникати однобокості в навчанні та вихованні.
3. Непозбавляйте дитини ігор, забав, казок, створювати умови для виходу дитячої енергії, рухливості, емоційності.
4. Допомагайте дитині в задоволенні основних людських потреб(почуття безпеки, кохання, повага до себе та оточуючих), оскільки людина, енергія якої пригнічена загальними проблемами, найменше спроможна досягти висот самовираження.
5. Залишайте дитину на самоті й дозволяйте займатися своїми справами. Пам’ятайте: «Якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас».
6. Підтримуйте здібності дитини до творчості й виявляйте співчуття до невдач. Уникайте незадовільної оцінки творчих спроб дитини.
7. Будьте терплячими до ідей, поважайте допитливість, запитання дитини. Відповідайте на всі питання, навіть, якщо вони, на ваш погляд, виходять за рамки дозволеного.
8. Навчати слід не того, що може сама дитина, а того, що вона опановує за допомогою дорослого, показу, підказки. 

 

Як  прищепити дитині любов до читання? 

Поради  батькам  американського психолога В.  Вільямса 


• Насолоджуйтеся читанням самі і виробіть у дітей відношення до читання як до задоволення. 
 • Нехай діти бачать, як  ви  самі  читаєте із задоволенням: цитуйте, смійтеся, заучуйте уривки, діліться  враженнями про прочитане і  тому подібне. 
 • Показуйте, що ви цінуєте читання: купуйте книги, даруйте їх і  отримуйте як дарунки. 
 • Нехай діти самі вибирають  собі книги і журнали (у бібліотеці, книжковому магазині  і  тому  подібне). 
 •На видному місці будинку повісьте список, де буде відображений прогрес дитини в читанні (скільки  книг прочитано і за який  термін). 
 •Виділіть удома спеціальне місце для читання (затишний куточок з полицями і тому подібне). 
 •  У будинку має бути дитяча  бібліотека. 
 •Збирайте книги на теми, які надихнуть дітей ще щось прочитати про це (наприклад, книги про динозаврів  або космічні подорожі). 
 • Запропонуйте дітям до або  після перегляду фільму прочитати  книгу, за якою поставлений фільм. 
 •По черзі читайте один одному розповіді або смішні історії.
Розважайте себе самі замість  того, щоб дивитися телевізор. 
 •  Заохочуйте дружбу  дитини  з  дітьми, які люблять читати. 
 •  Розгадуйте  з   дітьми  кросворди  і даруйте їх ім. 
 •Заохочуйте читання дітей  вголос, коли це лише можливо, щоб  розвинути їх навик і упевненість  в собі. 
 •  Частіше  запитуйте  думку дітей  про книги, які вони читають. 
 •Заохочуйте  читання будь-яких  матеріалів періодичного друку: навіть гороскопів, коміксів, оглядів телесеріалів – нехай діти  читають все що завгодно! 
 • Дітям  краще  читати короткі  розповіді, а не великі твори: тоді у них з'являється відчуття  закінченості і задоволення. 
 •  Нехай діти кожен вечір читають  в ліжку перед тим, як заснути.