ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Цікаві факти про книги

 Невідомі факти про відомі книги
 
  Вони стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони можуть скільки завгодно змінювати свою форму, але завжди залишатимуться джерелом знань. Коли книги улюбленого письменника прочитані від початку до кінця і хочеться продовження захоплюючих історій, читачі починають вишукувати оригінальні  подробиці з історії створення твору та життя автора. Читати про книги так само цікаво, як і читати самі книги. 
  У цій добірці ми розповімо вам дещо незвичне про такі, здавалося б, знайомі книги.
   1. Олександр Дюма "Три мушкетери". Коли О. Дюма писав "Трьох мушкетерів" в контракті з видавцем, була обговорена оплата за кожен рядок рукопису. Для збільшення гонорару Дюма придумав слугу Атоса на ім'я Грімо, який говорив і відповідав на всі питання виключно односкладово, в більшості випадків "так" чи "ні". Продовження книги під назвою "Двадцять років потому" оплачувалося вже послівно, і Грімо став трохи більш говірким. Спочатку в рукописі стояло ім'я д'Артаньяна Натаніель. Воно не сподобалося видавцям і було викреслено. 
   2. Рей Бредбері "451 градус за Фаренгейтом". Назва роману "451 градус за Фаренгейтом" було обрано тому, що, нібито, при цій температурі загоряється папір. Насправді папір самозаймається при температурі трохи вище 450 градусів за Цельсієм. За визнанням Бредбері, помилка була викликана тим, що при виборі назви він консультувався з фахівцем з пожежної служби, який і сплутав температурні шкали. 
    3. Агата Крісті "Десять негренят". Даний роман письменниця вважала своїм найкращим твором. Він дуже мало де видається під своєю оригінальною назвою. В основному роман називають "І нікого не стало". Зачинателями цієї традиції стали американці вони не змогли опублікувати роман під назвою "Десять негренят" з міркувань політкоректності, а назва "Десять афроамериканців" якось не звучала. Негренят по всьому тексту замінили на маленьких індіанців.
   4. Герберт Уеллс "Війна світів". 30 жовтня 1938 в штаті Нью-Джерсі транслювалася радіопостановка за романом Герберта Уеллса "Війна світів", у вигляді пародії на радіорепортаж з місця подій. З шести мільйонів чоловік, що слухали трансляцію, один мільйон повірив у реальність того, що відбувається. Виникла масова паніка, десятки тисяч людей кидали свої будинки (особливо після призову нібито президента Рузвельта зберігати спокій), дороги були забиті біженцями. Телефонні лінії були паралізовані: тисячі людей повідомляли про нібито побачені кораблі марсіан. Згодом владі було потрібно шість тижнів на те, щоб переконати населення в тому, що нападу не відбувалося.
   5. Джоан Роулінг "Гаррі Поттер". Всесвітньо відома серія книг про Гаррі Поттера вперше вийшла в друк в 1995 р., хоча написана була в 1992р. Джоан Роулінг, написавши першу частину серії, дуже довго не могла прилаштувати свій твір у видавництво на друк. Всі видавництва відмовлялися друкувати дану книгу, не вірячи в те, що вона може бути успішною. Коли виходила перша книга про Гаррі Поттера, видавець наполіг на тому, щоб записати ім'я Джоан Роулінг на обкладинці тільки ініціалами такий трюк повинен був не відлякати від покупки хлопчиків, більшою масі не люблячих книги жіночих авторів. А так як письменниця з народження не мала середнього імені, вона вибрала для ініціалів ім'я своєї бабусі Кетлін, і з тих пір вона відома на заході як J. K. Rowling . 
 
Цікаві факти для книголюбів
   В епоху стрімко розвиваючих інформаційних технологій любителів читати книги не так вже багато. Але все-таки вони є, і спеціально для них, справжніх книголюбів, пропонуємо невеликий список цікавих фактів про книги, яких ви могли не знати. 
  1. Книга "Подорожі Гуллівера" описала розмір і швидкість обертання супутників Марса за 100 років до того, як це зробили астрономи.
   2. "Аліса в країні чудес" була заборонена у Китаї через наявність у книзі звірів, які розмовляють.
   3. Олександр Дюма наймав "літературного негра"
– романіста Огюста Маке, щоб той допоміг іменитому автору написати "Трьох мушкетерів" і "Графа Монте-Крісто".
  4. "Вінні-Пух" спочатку був заборонений в Америці, Туреччині та Великобританії. Тут зіграли роль не тільки звірі, що розмовляють, але і той факт, що малюк П'ятачок викликав негативну реакцію у мусульманської частини читачів.
  5. Дж. Р. Р. Толкін друкував всю трилогію "Володаря кілець" двома пальцями.
   6. Франц Кафка перед смертю просив свого друга Макса Брода спалити всі його роботи. "Замок", "Процес" і "Америка" були опубліковані проти волі письменника.
   7. "Пригоди Тома Сойєра"
– перша книга, текст якої був набраний на друкарській машинці.
   8. Шерлок Холмс частіше за інших літературних персонажів ставав героєм кіно і телесеріалів.
    9. У "Казках 1000 і 1 ночі" Аладдін спочатку був китайцем.
  10. Бібліотека Гарвардського університету зберігає 4 юридичні книги, написані на людській шкірі.

  11. Книги про Гаррі Поттера – найбільш заборонені в Америці через "пропаганду окультизму, язичництва і заперечення християнських цінностей".
   12. "Мобі Дік" Германа Мелвілла спочатку був опублікований без епілогу через збій в друкарському обладнанні.
   13. "Робінзон Крузо" вважається першим англійським романом.
   14. Чарльз Діккенс писав "Різдвяну історію" протягом шести тижнів.
  15. У найпершому коміксі "Супермен" головний герой був лисим і страждав манією величі.
  16. У романі американського письменника Натаніела Уеста "День сарани" (1939 р.) є персонаж з іменем Гомер Сімпсон.
  17. Барбара Картленд, найбільш плідний автор за версією "Книги рекордів Гіннеса", писала по роману кожних два тижні.
  18. Першим романом в історії вважається японська "Повість про Гендзі" (близько 1007 рік), авторство якої приписується Мурасакі Сікібу, дамі при дворі імператриці Сесі.
  19. Найпопулярнішим письменником всіх часів і народів є Агата Крісті. Її детективи друкуються на 44 мовах світу.
 20. В'язнями Бастилії були не тільки люди. Одного разу до в'язниці помістили знамениту Французька енциклопедія, складена Дідро і Д'аламбер. Книгу звинувачували в тому, що вона завдає шкоди релігії та суспільній моралі.

   21. Найбільше творів написав іспанський драматург Лопе де Вега. Його перу належить 1800 п'єс.
   22. Перша рукописна Біблія (з моменту винаходу друкарського верстата) була написана за 12 років і зараз коштує 8 млн доларів.
   23. Творчість одного з популярних сучасних авторів
– Паоло Коельо – повністю заборонено в Ірані. А чому, місцева влада так і не спромоглася пояснити.
   24. В даний час основними покупцями книг є люди, вік яких становить від 45 років і старше. Саме вони купують більше 50% книг із загального числа світових продажів літератури.
   25. У придбанні книг лідуючу позицію займають жінки. Вони обганяють чоловіків, купуючи 68% книг.
   26. Серед біографій знаменитих особистостей також є свої рекордсмени. Біографія Вінстона Черчілля є найдовшою написаною історією життя, яка складала 22 томи.
  27. У ваговій категорії перше місце займає географічний атлас. Він знаходиться в Британському музеї і його вага становить 320 кг. Висота атласу — більше 1 метра.
   28. У книжковому світі існують і ліліпути. Важко уявити, що дванадцять крихітних книг світу можуть вміститися в столову ложку! Тим не менш, це можливо. До найменших книжечок відносяться екземпляри Конституції Франції, Корану, англійського словника, що включає в себе більше 12 тисяч слів та інших книг.
  29. За тиждень любителі читання проводять за книгами в середньому близько 6,5 годин.
  30. Люди, які постійно читають книги, беруть участь у благодійних та волонтерських роботах в 2,5 рази, а в спортивних заходах в 1,5 частіше, ніж ті, які належать до літератури нейтрально.