ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

субота, 31 березня 2018 р.

Місця, що лягли в 
основу відомих творів
  Джейн Остін, Вірджинія Вулф, Агата Крісті, Джойн Бойн, Шарлотта Бронте… У доробку всіх цих авторів, та й багатьох інших теж, є твори, в яких перед читачами постають реальні локації – будь-то розкішний маєток чи концентраційний табір. Ми зібрали для вас кілька таких місць. Дивимось.
 Маєток у графстві Кент, Англія 
  Маєток Godmersham Park був успадкований братом Джейн Остін – Едвардом. Будинок, побудований 1732 року, знаходився на ділянці розміром у понад 2 тисячі гектарів. Тоді Джейн Остін часто проводила час у бібліотеці маєтку, пишучи листи. А будинок вікарія, який і досі є частиною садиби, вважають, надихнув письменницю на образ домівки містера Коллінза з "Гордості і упередження".
 
 Будинок у Талланді, Корнуолл, Англія
  Для Вірджинії Вулф будинок у Талланді був місцем дитячої ідилії, він надихав її протягом усього життя. Це триповерховий приватний дім на пагорбі, звідки відкривається вид на пляж та маяк. Щороку з липня по вересень родина Вулф їздила туди, а діти, разом з юною Вірджинією, проводили незабутній час біля маяка. Саме спогади про життя у цьому домі лягли в основу її роману "На маяк".
 Концтабір Аушвіц-Біркенау, Польща
  Події найвідомішого роману ірландського письменника Джона Бойна – "Хлопчик у смугастій піжамі" – відбуваються на тлі Другої світової війни. І хоча в історії ми не бачимо реальних місць чи персон, але сторінка за сторінкою розуміємо, що йдеться про Голокост, а дія відбувається в одному із найбільших концтаборів, що існував з кінця травня 1940 до кінця 1949 року біля міста Освенцим.