Читання на вихідні: що читати,
якщо не ввімкнули опалення
якщо не ввімкнули опалення
З суботи на неділю переводимо годинники, тож маємо ще трошки більше доби літнього часу і додаткову годинку до зимового. Чому б не використати цей час на читання? До речі, якщо ваші батареї ще не потеплішали, хороша книжка може зігріти осінніми вечорами.
Дмитро Білий
"Кабінет доктора Калігуси"

Молода вродлива аспірантка Інга приїздить до подільського містечка Млинник на запрошення тамтешнього товариства краєзнавців – досліджувати спадщину загадкового етнографа Ґустава Калігуси, що був звинувачений у злочинах, пов’язаних із темою його наукових зацікавлень – магічними обрядами. Та невдовзі, опинившись у небезпечному колі, дівчина починає шукати вже не академічні здобутки, а спосіб урятуватися. Містика, історія, наука, детектив… Новий роман Дмитра Білого. Трилер, загадка для читачів, подорож лабіринтами психіки, де прояви тілесності пов’язані з історією, насиллям та магією…
Бернар Вебер
"Завтра будуть коти"
"Завтра будуть коти"

Подивитися на світ людей очима братів наших менших пропонує культовий французький письменник і філософ Бернар Вербер. Кішка Бастет – домашня улюблениця. Намагається порозумітися з людьми, налагодити повноцінне спілкування з ними. Кіт Піфагор – лабораторний кіт. Його господиня, дослідниця, вмонтувала йому в череп спеціальний прилад з USB-портом, завдяки якому кіт виходить в інтернет, здобуває інформацію про людство, охоче ділиться нею і вміло використовує задля перемоги. У книжці – роздуми про одвічні цінності, про життя і смерть, любов і ненависть, релігію та науку, відповідальність за тих, хто поряд, за тих, кого приручили… коти.
Андрій Курков
"Сірі бджоли"
"Сірі бджоли"

…У селі Мала Староградівка, яке знаходиться в так званій сірій зоні, залишилися жити лише двоє – пенсіонер 49 років Сергій Сергійович і його колишній однокласник Пашка. І вони, маючи абсолютно протилежні погляди на життя, змушені миритися, хоча до одного заходять в гості українські військові, а до іншого – сепаратисти. Головна турбота Сергійовича – як і куди з настанням весни повезти подалі від війни своїх бджіл, вивезти туди, де не стріляють, щоб потім у меду не було присмаку війни. Його поневіряння шляхами Запоріжжя та літо, проведене в Криму, призведуть до того, що він навчиться не довіряти не лише людям, а й власним бджолам.