ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

 Як подбати про себе під час застуди
 З мокрими ногами — у гарячий душ! Як вести себе при перших ознаках застуди?  | ВІКНА. Новини Калуша та Прикарпаття 
 Осінь  не тільки час нового сезону, кінематографічної атмосфери, а й послаблення імунітету та появи застуди. Важливо зазначити, що немає ліків чи магічного зілля, які негайно позбавлять вас від неї. Натомість вам слід зосередитися на керуванні симптомами, щоб покращити самопочуття. Але якщо вам не стане краще за 5-10 днів, зверніться краще до лікаря!
 1. Відпочинок. Ваше тіло потребує відпочинку, щоб допомогти імунній системі. Ось чому ми постійно хочемо спати, коли хворіємо. Це не причина хвилюватися, а знак, що ваше тіло бореться з інфекцією. Адже коли ви відпочиваєте і спите, це дозволяє імунній системі зарядитися. Остання може сприяти боротьбі з інфекцією природним шляхом.
 Ви можете робити фізичні вправи лише за умови, що ваш стан це дозволяє, а спорт не погіршить самопочуття. В основному це можуть бути навантаження в домашніх умовах. І якщо ваш звичайний режим вправ включає заняття в тренажерному залі, вам слід перейти на домашні тренування або зробити перерву, щоб не розповсюджувати симптоми хвороби на своїх колег.
 2. Багато пийте. Настільки ж важливим, як і відпочинок, залишається гідратація. Ваше тіло, як правило, виганяє більше рідини, коли ви хворієте. Часто люди хворіють у холодну пору, коли повітря сухіше, і ваш нагрівач може спричинити сухість шкіри, особливо в носі. Переконайтеся, що ви тримаєтесь якомога далі від кофеїнових та цукрових напоїв, а також алкоголю. Вода та чай зі шматочком лимона або меду 
те що треба при застуді. Легкий бульйон також може допомогти.
 3. Безрецептурні ліки. Від сиропів до крапель, є широкий спектр ліків проти кашлю та супутніх симптомів застуди. Якщо вас турбує дратівливий кашель, хрипота, пирхота, відчутті сухості у горлі, скористайтеся льодяниками.
Якщо пошук ліків стає викликом, консультація з лікарем має бути в пріоритеті.
 4. Вітамін С і цинк. Ви, напевно, чули, що вітамін С та цинк можуть допомогти захистити вас від застуди. Це теорії, які існували протягом досить довгого часу. Наукові докази, однак, показали, що вони мало роблять для запобігання застуди. Проте вітамін С може скоротити її тривалість приблизно на 10 %. Окреме дослідження показало, що цинк може аналогічно скоротити перебіг неважкої застуди, але, знову ж таки, він навіть не на всіх спрацьовує.
 Вітамін С і цинк є необхідними поживними речовинами для загального здоров’я, але їхній вплив на лікування, ймовірно, буде незначним. Крім того, несприятливі побічні ефекти вживання мають занадто багато ризику.
 5. Чого уникати, коли у вас застуда. Їжа та напої, які викликають зневоднення або запалення, які ми зазвичай не помічаємо, коли здорові, можуть погіршити симптоми застуди. Деякі позиції, яких слід включити хоча б на деякий час: сильногазовані напої,  які містять цукор, алкоголь, цукор, солону їжу, молочні продукти.
 Що стосується кофеїну, якщо ви звикли пити певну кількість кави, нормально підтримувати цей рівень, оскільки так ви відчуваєте комфорт. Тоді як раптова відмова від кофеїну може спричинити головні болі. Просто будьте впевнені, що не п'єте надто багато кави, що перевищує звичайний прийом. 
 Чи можете ви позбутися застуди протягом одного дня?
 Ні, застуда не зникає протягом ночі. Це може зайняти кілька днів, тому найкращий варіант 
лікувати симптоми. Хоча деякі засоби захисту, особливо ті, які ви можете знайти у місцевій аптеці, можуть претендувати на допомогу, нічого не працює так добре, як відпочинок та гідратація. Тому дбайте про себе, бо попередити застуду легше, ніж лікувати її.
 Джерело: Uamodna

середа, 25 вересня 2024 р.

 5 основних принципів 
правильного зберігання
 Захаращеність здатна зіпсувати найвдаліший дизайн інтер'єру. Розглянемо основні принципи, які дозволять організувати правильне і ефективне зберігання. Навіть найретельніше продуманий інтер'єр може легко втратити свою привабливість, якщо не приділити належної уваги організації простору. Дрібниці, які ми звикли залишати без нагляду, як, наприклад, одяг, розвішаний на спинках стільців, або взуття, випадково залишене в передпокої, здатне створити відчуття безладдя навіть у найстильнішій і затишній оселі. Щоб уникнути цього і досягти гармонії в домівці, ми зібрали 5 ключових принципів організації зберігання, які допоможуть створити не лише зручний, але й естетично приємний простір у квартирі чи заміському будинку.
 1. Шаф багато не буває. Один з основних ворогів гарного інтер'єру 
хаос, викликаний відсутністю достатньої кількості місць для зберігання. Навіть найвишуканіший дизайн можна зіпсувати, якщо не передбачити шафи, полиці і гардеробні для зберігання речей. Коли в будинку занадто багато речей, які немає можливості акуратно прибрати, вони починають накопичуватися на відкритих поверхнях, що створює ефект безладу і захаращеності. Тому не варто заощаджувати на місцях для зберігання  чим більше, тим краще. В ідеалі варто передбачити вбудовані шафи або шафи-купе на всі стіни, якщо це дозволяє площа приміщення. Вони допоможуть приховати все непотрібне від очей, зберігши візуальну чистоту і простір у кімнаті.
 2. Не жалійте місця для зберігання. При проектуванні інтер'єру часто допускається одна і та ж помилка 
спочатку дизайнери і власники житла намагаються продумати естетичну сторону питання: підібрати стиль, вибрати оздоблювальні матеріали, акцентувати увагу на декоративних елементах. Однак на першому місці завжди має стояти зручність і практичність. Це означає, що перш ніж думати про красу, необхідно подбати про грамотну систему зберігання. Професіонали радять в першу чергу продумати гардеробні, комори та шафи, а вже потім підбирати стиль інтер'єру. Якщо виділити під зберігання якомога більше простору, то це допоможе уникнути безладу в житлових зонах. Вільні від речей кімнати створюватимуть відчуття порядку та чистоти, що позитивно позначиться на загальному сприйнятті простору.
 3. Систематизація 
запорука ладу. Для того, щоб зберігання речей було дійсно ефективним, його необхідно систематизувати. Перше, з чого варто почати,  це поділ речей на потрібні і ті, без яких можна обійтися. Необхідно регулярно проводити ревізію свого майна і позбавлятися того, що не використовується. Непотрібні речі можна продати, подарувати чи викинути. Залишивши тільки найнеобхідніше, ви не лише звільните простір, але й створите умови для того, щоб решту речей було легше організувати. Для кожного виду предметів необхідно виділити свою окрему зону зберігання. Якщо дозволяє площа, одяг варто зберігати в гардеробній. Якщо простору недостатньо, можна організувати окремі шафи для різних видів одягу. Також рекомендується розсортувати одяг за призначенням: спортивний, діловий і вечірній  та зберігати всі різновиди окремо. Процес систематизації  це також можливість переглянути свій гардероб, знайти забуті речі і вигадати цікаві варіанти їх комбінування.
 4. Усьому своє місце. Одна з основних помилок під час організації зберігання 
відсутність точної системи. Речі повинні мати свої місця, де їх буде легко знайти. Наприклад, взуття краще зберігати в спеціальних шафах або гардеробних кімнатах, відведених виключно для взуття. Це позбавить вас необхідності шукати потрібну пару взуття серед розкиданих речей. Постільну білизну варто зберігати в комодах або шухлядах ліжка, а нижню білизну  в окремих ящиках. Для шкарпеток та інших дрібниць також потрібно виділити спеціальні відсіки. Запасні подушки і ковдри зручно зберігати під ліжком із підйомним механізмом, щоб вони не займали місце в шафах. Валізи мають бути порожніми і зберігатися на антресолях або в коморі. Такий підхід забезпечує порядок і спростить пошук потрібних речей у повсякденному житті.
 5. Організація на кухні. Кухня 
це одне з найбільш завантажених місць у будинку, і система зберігання тут особливо важлива. Не варто просто складати продукти і посуд туди, де є вільне місце. Важливо продумати систему зберігання: наприклад, крупи повинні знаходитися в одній шафі, а сковорідки і каструлі  в іншій. Така організація дозволить уникнути хаосу на кухні і значно прискорить процес приготування їжі. Для зберігання предметів, необхідних для прибирання і прання, також слід виділити окреме місце. Це може бути комора або спеціальна шафа. Розміщення таких речей в одному місці спростить їх використання і зробить зберігання зручнішим.
 І найголовніша порада: не дозволяйте речам захопити вашу оселю! Підтримка порядку 
це ключ до того, щоб ваш дім завжди залишався затишним і красивим. Важливо не лише створити грамотну систему зберігання, а й стежити, щоб речі не захоплювали життєвий простір. Постійний контроль за ладом і регулярна організація та ревізія речей допоможуть зберегти інтер'єр у його найкращому вигляді.

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

 Сучасна мисткиня слова 
Віоліна Ситнік
 Літературний марафон триває, продовжуються літературні зустрічі. Особливо теплою була та, котру провела книгозбірня №3, запросивши на неї письменницю Віоліну Ситнік. Відбувся захід 20 вересня, слухачі  одинадцятикласники ліцею №7.
 Чудова сучасна українська мисткиня слова Віоліна Ситнік. Її вміння зацікавити молодь, спілкуватися щиро, відкрито, надаючи кожній темі важливого й необхідного змісту помітно захопили молодих людей.
 Зустріч стала спілкуванням. Учасники дізналися багато про авторку, її творчість, особисте життя, мрії, книги та творчі плани на майбутнє. Кожен міг запитати про те, що спадало йому на думку під час розмови.
 Каже завідуюча бібліотеки-філії №3 Ліана Яцюк: "Спілкування з пані Віоліною було дуже особливим. Її творчість приваблює велику кількість наших читачів. Тому ми й організували зустріч з цією авторкою. Вона цікава, комунікабельна та креативна навіть у розмові".

середа, 18 вересня 2024 р.

 Мій край  частина України
 18 вересня у книгозбірні №3 для четвертокласників організували захід "Мій край  частина України" (з нагоди Дня міста, котрий відзначатимемо невдовзі).
 Дітям розповіли про історію Хмельницького, його вулиці, райони, символіку, дитячих та дорослих місцевих письменників тощо.
 Опісля діти створили поетичний ланцюжок  розповіли поезію Віталія Міхалевського «Серце подільського краю».
 Для того, щоб хлопчики й дівчатка змогли ще більше дізнатися про наше місто, бібліотекарка познайомила дітвору з книгою Нелі Мальованої "Проскурів в головоломках".
 Насамкінець працівниці книгозбірні запропонували учасникам заходу створити патріотичні  закладки з символікою Хмельницького. Під час творчого процесу діти ділилися своїми емоціями, в котрих передавали любов до рідного міста та захоплення ним.

четвер, 12 вересня 2024 р.

 5 книг, які знищать вашу лінь
 
 Лінь  це стан, який заважає досягати поставлених цілей та розвиватися. Через лінь багато талановитих людей не можуть здійснити мрії, залишаючись на одному місці, або ж взагалі піддаючись деградації знищують себе. Багато кому навіть ліньки читати, дізнаватися щось нове або ж бути в курсі подій. Але ж ви не хочете, щоб лінь була у вашому житті? Ви хочете її позбутися? Якщо так, пропонуємо вашій увазі 5 книг, які вам у цьому допоможуть.
 Джеймс Клір "Атомні звички. Легкий і 
перевірений спосіб набути корисних звичок і 
позбутися звичок шкідливих"
  
 У книзі Джеймс Клір ділиться надзвичайно цікавою і по-справжньому продуктивною методикою напрацювання корисних звичок. В її основі лежить поняття чотириступеневої моделі звичок (подразник, прагнення, відгук, винагорода), а також чотири породжені цією моделлю закони зміни поведінки. Викладений матеріал підтверджується результатами наукових досліджень, проте книгу слід трактувати не як наукову розвідку, а як посібник з експлуатації, що містить мудрі практичні поради та пояснення механізмів створення і змінювання власних звичок.

вівторок, 10 вересня 2024 р.

Книжки з осіннім настроєм
 Осінь – найкращий час для читання! Духмяна, спокійна, з прохолодними вечорами, які так і хочеться прикрасити захопливим бестселером! І щоб ви поринули у цю затишну атмосферу з головою, ми підготували добірку книжок з осіннім настроєм… Читаєш і відчуваєш аромат сезонних квітів, прохолодного повітря, чуєш шурхіт опалого листя… Чи то шурхіт сторінок? Читайте! І залучайте своїх дітлахів – для них ми також дещо обрали!  
 Рей Бредбері
"Літо, прощавай"
 
 Не усім відомо, та культова книга "Кульбабове вино" Рея Бредбері отримала ще й продовження аж за пів століття. Дуглас Сполдінг із друзями змагається із стариганами міста Грінтаун в Іллінойсі. Понад усе йому хочеться зробити так, щоб молодість перемогла старість, а літо тривало вічно. Все ж рано чи пізно неминуче приходить осінь, і з віком доведеться із цим змиритися. Як би не було добре в теплі дні, варто розуміти й цінувати усі періоди життя.
 Джоджо Мойес
"Париж для самотніх та інші історії" 
  
 Романтична, несподівана, непримиренна історія "Париж для самотніх", як і десять інших оповідань, що увійшли до цієї книги, захоплює читачів легкістю і життєвістю, що знайома кожному серцю, яке колись кохало. Це блискуча колекція оповідань, сповнених романтики, шарму, авантюризму, гумору і надзвичайної чуттєвості.

четвер, 5 вересня 2024 р.

  Місця, куди не варто брати книгу,
а ми все одно беремо
 
 Родичі та лікарі час від часу турботливо, а то й дратівливо кажуть, що "тут" і "так" читати не можна. Вони дбають про наш зір, поставу, але ж правила завжди приємно порушувати. Ми склали перелік таких місць, де кожен хоча б раз зависав із книгою. 
Ліжко
  Найзатишніше читання – в ліжку. Жодних заперечень. Альберто Мангуель тонко підмічає: читаючи в постелі, ми не просто розважаємось, ми отримуємо дещо більше – особливе усамітнення. Це інтимний простір, де можна цілком віддатися читанню. Взяти книжку в постіль – синонім найкращого відпочинку. Цікаво, що в римлян були спеціальні ліжка, які називали лектами і якнайкраще слугували для письма та читання.
Ванна
  Особлива потіха нагода прийняти ванну, читаючи новий роман. Це омріяний момент для студентів-книголюбів, які в гуртожитку тішаться ванною як восьмим дивом світу. Та це місце несприятливе для книги через надмірну вологість і ймовірність скупатися разом з вами. Якщо ви в когось її взяли почитати, добре зважте, чи піддаватися такій спокусі. Якщо таки вирішили продумайте, як поясните "хвилеподібність" сторінок. Читання електронних книг у ванній потребує ще більшої обережності.
Туалет
  Місце, яке за популярністю може конкурувати з ліжком. Кожен хоч раз усамітнювався в туалеті з книгою, але мало хто зізнається в цьому. Юстина Соболевська у своїй "Книжці про читання" присвятила читанню в цьому місці окремий розділ "А що ти читаєш у туалеті?". Проти зібраних нею фактів не спрацюють жодні аргументи. Бо статистика свідчить, що один із десяти чоловіків регулярно читає в туалеті (жінки всього 0,4%). Таке читання британська традиція, якою там пишаються, а на Amazon можна знайти спеціальну рубрику "Найкращі книги для читання в туалеті". Можливо, в когось виникають при згадці про це не зовсім приємні асоціації, але навіть Умберто Еко заявляв: "Найцікавіші книжки я читаю в туалеті". І все-таки, засиджуватися там із книгою не радимо: турбуйтеся про власне здоров’я та ваших співмешканців.

вівторок, 3 вересня 2024 р.

 Аби пам’ять про Героїв міцніла
 2 вересня в книгозбірні №3 оформили виставку-огляд "Ми згадуємо тих, хто став щитом нації". Переглянути її запросили ліцеїстів  учнів 6-В класу. У такий спосіб молоді запропонували згадати та вшанувати десятки тисяч полеглих у російсько-українській війні захисників і захисниць.
 Запрошені дізнались про загиблих Героїв Хмельницької міської тергромади: Артема Задоянчука, Павла Жука, Євгенія Ролдугіна, Віталія Леськова та інших, котрі в лавах ЗСУ берегли небо України, свою рідну землю. А також почули про Героїв України з позивними "Да Вінчі", "Моджахед", "Сенека". "Кожен день 
це нагода для всього суспільства разом зробити усе, аби пам’ять про Героїв була збережена та міцніла багато поколінь",  ствердили бібліотекарки.
 А у відповідь М. Бербелюх зазначив: "Герої не вмирають! Вони навічно залишаються в наших серцях і пам’яті. Пам’ятаємо і будемо пам’ятати".