ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

середа, 6 листопада 2024 р.

 Лайфаки для дитячого читання
 Читання  це дорога до знать та саморозвитку. Дізнаємося, як налаштувати вашу дитину на цей процес.
 Вибирайте цікаві книги: Дозвольте дитині самостійно вибирати книги, що їй подобаються. Це можуть бути пригоди, фантастика чи книги про улюблених героїв.
 Створіть затишне місце для читання: Організуйте спеціальний куточок з м’якими подушками, де дитина буде почуватися комфортно і зможе зосередитися на книзі.
 Використовуйте закладки: Яскраві закладки з улюбленими персонажами зроблять процес читання цікавішим і допоможуть не загубити місце.
 Влаштовуйте сімейні читання: Читайте разом з дитиною, обговорюйте прочитане, створюйте традиції вечірнього читання.
 Читання вголос: Запропонуйте дитині читати вголос. Це допомагає розвивати дикцію і підвищує впевненість у собі.
 Розігруйте сцени з книг: Інсценізуйте цікаві епізоди з книг разом. Це допоможе глибше зрозуміти сюжет і додасть веселощів у процес читання.
 Підтримуйте інтерес до серій книг: Якщо дитина захопилася якоюсь серією книг, підбадьорюйте її дочитати всі частинице підтримує інтерес до читання.
 Читання коміксів: Комікси також є чудовим способом привернути увагу до читання, особливо для дітей, які тільки починають.
 Обговорюйте прочитане: Запитуйте дитину про її враження від книги, що сподобалось, що здивувало. Це стимулює аналіз і критичне мислення.
 Встановлюйте читацькі виклики: Створіть гру чи змагання на кількість прочитаних книг, з нагородами за досягнення це заохотить дитину до читання.

вівторок, 5 листопада 2024 р.

 Прості щоденні способи піклуватися про себе
 У щоденній метушні робочих завдань та домашніх справ ми часто забуваємо подбати про себе. Іноді така перспектива може навіть лякати. Цілком відмовитися від цукру? Медитувати по 30 хвилин на день? Завжди лягати спати о десятій вечора? Ні, дякую. Звичайно, у нас мало часу, але й починати одразу з таких великих цілей не варто  навряд чи вистачить нас надовго. Краще привчити себе до невеликих, але дуже корисних дій, які сприятливо вплинуть на різні сфери життя.
 1. Ходити на прогулянки без телефону. Багато хто звик гуляти, слухаючи подкасти або говорячи по телефону. Але спробуйте залишати його вдома. Ви відразу почнете помічати деталі, які раніше пропустили б, наприклад новий фонтан у парку, нову кав’ярню неподалік або навіть просто незвичайний візерунок з листя на землі.
 2. Робити вправи на розтяжку. Не фокусуйтеся на тому, щоб схуднути або наростити м’язи, а подумайте про те, щоб подбати про своє тіло. Десятихвилинна ранкова розтяжка дозволить позбутися напруження та зарядить гарним настроєм на цілий день. Щоб займатися було веселіше, складіть плейлист із улюблених пісень.
 3. Розмірковувати про минулий день. Ми часто буваємо настільки зайняті, що забуваємо цінувати наші власні досягнення. Тому наприкінці дня буде корисно проаналізувати допущені помилки та подумати, які уроки можна з них винести, а потім згадати про успіхи та похвалити себе. Це підніме самооцінку та допоможе на шляху до цілей.
 4. Планувати час для творчості. Коли все більше людей стикаються з вигорянням, тривожним розладом та депресією, особливо важливо реалізовувати свій потенціал та знаходити час для творчості. Підійде будь-яке хобі, яке допомагає вам знімати стрес, 
малювання, співи, вишивання або ще щось.
 5. Не користуватися гаджетами вранці. Від ранкової рутини багато в чому залежить, наскільки вдалим буде ваш день. Тому перші його хвилини намагайтеся повністю присвячувати собі і залишайте телефон подалі від спальні. Все, що в ньому є, там і залишиться, поки ви свідомо не візьмете його до рук. А щоб не тягнутися до гаджета відразу після пробудження, можна поставити на тумбочку цифровий або аналоговий годинник з будильником.