ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

субота, 31 травня 2025 р.

 Книги, які надихнуть 
дивитися на світ трохи інакше
 Ми часто діємо по інерції, шукаємо кишені у звичному місці пальта, хоча сьогодні в курточці, рушаємо знайомим маршрутом, забуваючи, що дорогу перекрили. Починаємо розповідати казкову історію зі звичного "Одного разу…". Але варто зробити крок убік, подивитися на світ з незвичного ракурсу – ось тут наш ключик до світу фантазії, у свідомий та складний процес, який необов’язково пов’язаний із реальністю. Чи можна розвинути фантазію та почати дивитись на світ під іншим кутом зору? Пропонуємо добірку з 5 книжок, які допоможуть дати вашій фантазії новий поштовх і надихнуть дивитися на світ трохи інакше.
 Льюїс Керролл
"Аліса в Країні Див"
 
 "Аліса в Країні Див"  казкова повість Льюїса Керрола, яка вже понад 150 років захоплює, дивує і надихає дітей та дорослих у всьому світі. Перекладена багатьма мовами, не раз екранізована, адаптована й безліч разів переказана, ця історія досі не втратила актуальності. Химерні пригоди, дивовижні істоти та несподівані повороти причаровують читачів і читачок покоління за поколінням. Варто лишень зазирнути у кролячу нору  і мандрівка Країною Див розпочнеться, в якому за мить можна стати то крихітними, то велетенськими, де тварини розповідають історії-нісенітниці, де гральні карти оживають…  З кожною сторінкою все дивуватіше й дивуватіше!
Клайв Стейплз Льюїс 
"Хроніки Нарнії. Повна 
історія чарівного світу" 
 Найулюбленіша книжка читачів кількох поколінь, у якій письменник та філософ Клайв Стейплз Льюїс гармонійно поєднав героїв давніх англійських казок, античних міфів і легенд, християнські ідеї добра, прощення та милосердя із захопливою, барвистою, чарівною фантазією про величезний світ. У цій книзі можна знайти все, від чого завмирає серце у передчутті неймовірних пригод: переміщення у часі та просторі, лицарі та війни, зародження та кінець світів, магія та чаклунство, вічна боротьба добра зі злом, тварини, які розмовляють, велети та багато чого іншого.

пʼятниця, 30 травня 2025 р.

 Читання для роботи, навчання та натхнення
 Читання  це більше ніж просто джерело інформації чи спосіб відпочити. Воно може бути ключем до особистісного зростання, розширення світогляду та професійного розвитку. Проте у сучасному світі, де потік інформації здається нескінченним, уміння читати усвідомлено та із задоволенням стає справжнім викликом.
 Французький письменник П’єр Баяр у своїй книзі "Як розмовляти про книги, які не читав", звертає увагу на явище так званого культу читання. Він наголошує, що у суспільстві існує певний тиск, через який люди соромляться зізнатися, що не читали ті чи інші відомі твори. Усе це створює бар’єри, які заважають сприймати читання як насолоду.
 WOMO радить: поважайте свій власний ритм і ставтеся до читання як до особистого задоволення. Не порівнюйте себе ні з іншими людьми, ні з тим, яким читачем ви були у минулому. 
 Визначте мету читання. Чому ви взяли до рук цю книгу? Відповідь на це запитання допоможе отримати максимальну користь і зробити процес читання приємним. Читання може мати різні цілі: здобуття знань, розвиток навичок, релаксація або натхнення. Визначення мети дозволяє краще налаштувати підхід і обрати відповідні інструменти.
 Читання для роботи: максимум ефективності. Якщо ви читаєте для роботи, важливо не лише отримати інформацію, а й знайти способи її застосування.
 Зробіть нотатки. Занотовуйте ключові ідеї, цитати та свої думки у блокноті або електронному документі.
 Користуйтеся стікерами. Виділяйте важливі моменти кольоровими закладками: один колір  для практичних порад, інший  для питань, які потрібно обміркувати.
 Такий підхід допоможе швидко знайти потрібну інформацію для проєктів чи виступів і структурувати знання.

четвер, 29 травня 2025 р.

 Оригінальні книжкові закладки, які можна зробити власноруч 
 Книголюби знають, що "стихійні" закладки, як от автобусні квитки чи рекламні брошури, якимось дивним чином зникають, а в потрібний момент їх немає під рукою. На щастя, варіантів оригінальних закладок безліч. Зробити їх своїми руками доволі просто.
 Найпростіші варіанти, які при цьому досить міцно тримаються на сторінках – плоскі закладки з виступами, що чіпляються за лист. Зробити їх самостійно дуже легко:
 Наступний варіант – той, за якого пласка частина закладки лежить в книзі, а зовні знаходиться будь-який об'ємний елемент. Простір для творчості тут просто неймовірний.

вівторок, 27 травня 2025 р.

 Як обрати книгу для подарунка
 Книга  це завжди гарна ідея для подарунка. Вона може стати джерелом натхнення, знань або просто приємним супутником вечірнього відпочинку. Але як вибрати саме ту книгу, яка припаде до душі отримувачу? Ось кілька універсальних порад, які допоможуть зробити правильний вибір.
 Враховуйте інтереси отримувача. Головне правило  книга має відповідати захопленням людини. Якщо ваш друг любить детективи, варто звернути увагу на твори Агати Крісті чи сучасні психологічні трилери. Шанувальникам фантастики можуть сподобатися книги Айзека Азімова або Лю Цисіня, а поціновувачі історичних романів оцінять роботи Кена Фоллетта чи Гіларі Мантел.
 Звертайте увагу на вік та рівень підготовки. Книга має бути не лише цікавою, а й відповідати віковим особливостям та рівню читача. Дитячі книги повинні бути захопливими й ілюстрованими, підліткам часто до вподоби фентезі та young adult-романи, а дорослим можна подарувати класику, сучасну прозу або навіть науково-популярну літературу.
 Обирайте універсальні варіанти. Якщо ви не знаєте вподобань людини, варто звернути увагу на бестселери, книги, що отримали престижні премії, або видання з мотиваційними історіями. Також чудовим вибором можуть бути альбоми з мистецтва, книги про подорожі чи видання з порадами щодо саморозвитку.
 Орієнтуйтеся на особливі видання. Книги у подарункових виданнях з красивими ілюстраціями чи ексклюзивними обкладинками завжди справляють враження. Також можна вибрати книгу з автографом автора або колекційне видання улюбленої класики.
 Додайте персоналізований штрих. Щоб зробити подарунок ще більш особливим, можна додати іменний напис, закладку ручної роботи або навіть персоналізовану обкладинку. Така увага до деталей зробить книгу унікальним подарунком.
 Враховуйте формат. Друкована книга, електронна або аудіокнига  важливо враховувати, у якому форматі отримувач надає перевагу читанню. Деякі люди обожнюють запах друкованих сторінок, тоді як інші більше цінують зручність електронного рідера.
 Зважайте на привід. Книга для дня народження може бути більш особистою, тоді як для новорічних свят варто обирати щось затишне та святкове. Якщо це подарунок на професійне свято, гарним варіантом будуть книги, пов’язані з професійною діяльністю отримувача.
 Книга  це не просто предмет, а двері у новий світ, який ви даруєте іншій людині. Головне  врахувати її смаки, інтереси та вподобання, тоді ваш подарунок стане не лише приємним, а й значущим. 
 Джерело: Читаріум

субота, 24 травня 2025 р.

 День слов’янської 
писемності та культури
 Щорічно 24 травня вчені різних країн відзначають День слов’янської писемності та культури. Це свято присвячене вшануванню пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів, які зіграли ключову роль у поширенні християнства та створенні слов’янської писемності.
 Кирило (мирське ім’я Костянтин) та його старший брат Мефодій народилися у IX столітті в Солуні (нині Салоніки, Греція) в родині воєначальника. Саме Кирило розробив слов’янську абетку, взявши за основу грецький алфавіт. Він суттєво змінив його та доповнив новими буквами, запозиченими з глаголиці, щоб точно передати фонетичні особливості слов’янської мови. Цей алфавіт, що поширився серед східних і південних слов’ян, отримав назву "кирилиця" на честь свого творця.
 Паралельно зі створенням абетки брати працювали над перекладом зі старогрецької мови на старослов’янську Євангелія та Псалтиря. Загалом Кирило і Мефодій переклали значну кількість книг, що стало фундаментом для розвитку слов’янських літературних мов та книжкової справи. Найдавнішою кириличною книгою, дата створення якої точно відома, є давньоруське Остромирове Євангеліє (1057).
 На основі кирилиці були створені абетки багатьох слов’янських мов, зокрема української, болгарської, македонської, сербської та чорногорської.
 Історія відзначення свята в Україні
 Вперше День слов’янської писемності та культури відзначили у 1863 р., що було приурочено до 1000-річчя створення слов’янської абетки. В Україні офіційне відзначення цього свята на державному рівні розпочалося після Указу Президента України від 17 вересня 2004 року. Цей Указ підтримав ініціативу Національної академії наук України, громадських та релігійних організацій, встановивши 24 травня Днем слов’янської культури і писемності.
 Традиційно, 24 травня по всій країні проходять різноманітні заходи: освітні та культурні ініціативи, науково-практичні конференції, зустрічі з читачами у бібліотеках, а також концерти та фестивалі, присвячені вшануванню української мови та культури.
 Джерело: Womo

пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Добірка детективів: 
читання на вихідні
 Найскладніші загадки та таємниці, що не дають спокою, колоритні герої та несподівані сюжетні повороти: хороший детектив ніколи не змусить вас нудьгувати. Важко знайти людину, яка не любить детективи. Це книги, у світ яких можна втекти від дійсності; поринути з головою і забути про все або як мінімум захопитися, на що здатна фантазія сучасних письменників. У нас є для вас добірка детективів, які ви прочитаєте буквально на одному диханні.
Крістен Перрін 
"Як розкрити власне вбивство" 
 У далекому 1965 році на сільському ярмарку 17-річна Френсис Адамс дістає моторошне передбачення про те, що її вб’ють. Усе життя дівчина намагається запобігти власному вбивству, витрачає час на розкриття злочину, який іще не стався. Вона збирає компромат на кожного, з ким перетинається,  а раптом він виявиться її вбивцею? У самому серці її великого заміського маєтку розташована ексцентрична бібліотека детективних творів, де можна знайти підказки для розкриття вбивства. Якщо, звісно, вдасться розібратися в заплутаній системі зберігання документів.
Саллі Гепворт 
"Споріднена душа"
 Уявіть собі затишний будинок на скелі над морем, широкий пляж, доріжки для прогулянок і прекрасні квіти. Це дім мрії Ґейба та Піппи Джерардів у сонному прибережному містечку. Однак у цьому мальовничому місці ховається щось зловісне. Висока круча поруч стала приваблювати людей, які вирішили накласти на себе руки. Ґейб раз по раз кидається на їхній порятунок і таки вмовляє відійти від краю урвища. Проте цього разу щось пішло не так. Піппі навіть здалося, що Ґейб підштовхнув нещасну до краю. Підозри посилюються, коли вона дізнається, що Ґейб і загибла були знайомі… 

середа, 21 травня 2025 р.

 День Героїв: віддаймо 
шану відвазі й мужності 
 21 травня бібліотечні працівниці книгозбірні №3 організували для третьокласників ліцею №7 майстер-клас "Обереги для наших Героїв". Захід відбувся з нагоди Дня Героїв.
 Бібліотекарки запросили на майстерку викладачку школи мистецтв "Райдуга" Аліну Гудкову. Вона розповіла дітям про важливість оберегів в українських традиціях як символів захисту, добра, тепла та любові. Також наголосила, що оберіг, зроблений власноруч і з щирими намірами, несе в собі справжню силу.
 Разом із дітьми майстриня виготовила янголяток із ниток та стрічок  теплі, ніжні, зворушливі вироби. Третьокласники з великим натхненням і старанністю працювали над ними, адже розуміли, що усі виготовлені обереги будуть передані знайомим і рідним, які зараз захищають Україну на фронті. Тому діти із особливою турботою та теплом створювали символічні подарунки, знаючи, що ті потраплять до рук справжніх героїв.
 Бібліотекарки кажуть: "Захід пройшов у теплій атмосфері єдності, патріотизму та вдячності. Він став не лише майстер-класом із рукоділля, а й уроком людяності, доброти та любові до України".

вівторок, 20 травня 2025 р.

Добірка фентезі-новинок
 Книги у жанрі фентезі  це чудова можливість на декілька годин відірватись від реальності й зануритись в абсолютно інший світ фантастичних істот, дивовижних персонажів та міфів. Та що там, інколи разом із персонажами книг вдається відчути себе справжнім героєм, здійснити мандрівку в часі або навіть… врятувати цілий світ! У будь-якому разі, фентезі — це завжди добра ідея. Хіба ж не це зараз так потрібно українцям? Тож ми підготували добірку захопливого фентезі, яке допоможе забути про тривожні думки.
 Лорен Томан
"Я зупиню цей світ"
 Джастін Воррен  старшокласник, що мешкає у провінційному містечку й не почувається щасливим. Усе в житті видається підліткові безрадісним, безперспективним та марним. А особливо хлопця пригнічує подія, що сталася задовго до його народження: загибель дідуся й бабусі. Та загадкова справа так і лишилася нерозкритою. Одного дня Джастін несподівано здійснює мандрівку в часі й потрапляє в рідне містечко 1985-го року, за два десятиліття до свого народження! Його дідусь та бабуся живі  поки що.
 Марина Соколян
"Прокляття Григора Нетутешнього" 
 Григір має талант потрапляти не туди, куди слід, складні взаємини з коханою, проблеми на роботі та ще й страшне прокляття на додачу. Тож коли одного дня до нього звертається загадковий незнайомець у шафрановому плащі й пропонує розв’язати усі питання, хлопець наважується ризикнути. Однак, маючи такі таланти, Григір потрапляє зовсім не туди, куди сподівався, а власне  в загадкове місто Сколовар, з якого не може вибратися, не вступивши в боротьбу з живими, мертвими, поторочами, а також корумпованою бюрократією. Роман написано в стилі, що поєднує абсурдизм Кафки, магічний реалізм Павича та сюрреалістичну іронію Віана.

четвер, 15 травня 2025 р.

 Фотофлешмоб 
"Вишиванка  долі оберіг"
 Сьогодні в Україні відзначають День вишиванки  свято національної єдності, культури та спадщини. Вишиванка  це не просто одяг, це символ нашої ідентичності, сили й краси.
 Бібліотекарки книгозбірні №3 організували яскравий фотофлешмоб "Вишиванка  долі оберіг". До нього радо доєдналися учні та вчителі Ліцею №7 Хмельницької міської ради.
 Учасники фотографувалися у своїх найкрасивіших вишиванках, демонструючи розмаїття кольорів, візерунків і родинних традицій.
 Бібліотекарки кажуть: "Такі моменти єднають, надихають та нагадують, що українська культура  жива, яскрава і незламна".
 Носімо вишиванку з гордістю. Бережімо своє. Шануймо українське!
 

субота, 10 травня 2025 р.

 Нечитун: як заохотити 
дитину до читання?
 Для більшості з нас переваги від читання є настільки очевидними, що нема про що і сперечатися.  Читання розвиває уяву, позитивно впливає на розвиток світогляду й розширяє словниковий запас. Це лише кілька аргументів, щоб заохотити дитину до читання.
 Діти, які читають і обговорюють прочитане, частіше за інших мають звичку ділитися на загал своїми думками, брати участь у публічних дискусіях, мають добре розвинені комунікативні навички. Занурюючись у сюжети книжок, дитина отримує новий життєвий досвід. Разом із персонажем проходить через випробування; бачить помилки героя, його рішення і наслідки цих рішень. Це допомагає дитині краще розуміти людей, розвиває критичне мислення та загалом формує ширший світогляд. 
 Коли йдеться про корисні навички, які батьки хочуть прищепити дитині, то читання є однією з них. Але щойно справа доходить до практики, виявляється, що заохотити дитину до читання не так і легко.
 Починаємо змалечку. Що раніше дитина почне знайомство із книгою, то краще. Дитина ще не знає абетки, не вміє читати, але книга має бути присутньою поряд із дитиною як об’єкт. У віці від 3-6 місяців ми використовуємо:
 ✓ м’які книжки-шурхотілки;
 ✓ книжечки для купання, які змінюють колір, якщо їх опустити у воду;
 ✓ розвивальні інтерактивні книжечки з елементами на липучках, з якими можна взаємодіяти (годувати тварин, переодягати персонажа, гладити собачку тощо).
 Сімейні спільночитання. Ще з прадавніх часів люди обожнювали слухати оповідки, гуртуючись біля вогнища. Ми й сьогодні захоплюємось сторителінгом, стежимо за чужими сторіс у соцмережах, залюбки занурюємося у життєві історії видатних особистостей, надихаючись ними.
 Починаючи з 3-4 років зробіть розказування книжкових історій сімейним видом дозвілля. Залучайте до вигадування історій саме дітей. Хай вони гортають книгу і за ілюстраціями створюють власне оповідання. Ви можете звернути увагу на якусь деталь (персонажа, емоції) і розказати власну історію. Далі можна почати гортати книгу з кінця і вигадувати якусь третю історію. По-перше, це формує позитивний читацький досвід, показує дитині, яким цікавим і змістовним може бути дозвілля разом із книгою. По-друге, розвиває фантазію та зв’язне мовлення.
 Трохи театру. З дошкільнятами вже можна читати разом. Радимо практикувати читання заролями, як у кіно (дуже виразно, місцями перебільшено, із шумовими ефектами 
вовк виє, ліс шумить, квакає жаба).
 Читання вголос. Почати можна із читання книги одне одному, по черзі. Також можна запропонувати дитині читати вголос братику, собаці, іграшкам. 
 Читання як гра. Упродовж усієї початкової школи читання має бути гейміфікованим. Перетворюємо книги на квести. Готуємо за книгами ігри і вікторини. Переодягаємося у героїв. Зверніть увагу на:
 ✓ книжки-квести "Загадки на кожному поверсі" від видавництва Nasha idea;
 ✓ вімельбухи;
 ✓ пізнавальні книги-лабіринти від ARTBOOKS;
 ✓ книги, у яких кожен розворот є настільною грою ("Велика книга настільних драконячих ігор", "Забави для мозку").
 На прогулянку  з книгою!
Для непосидюх, яких не всадити за книгу, є класні книги-путівники містами. Гуляйте вулицями, дізнавайтеся з книжок багато цікавого про своє місто та його вулиці. Допоміжними будуть:
 ✓книга "Київ. Неймовірні історії великого міста" (В. Вздульської) та "Химерний Київ. Легенди, лякачки та цікавинки" (Т. Стрижевської);
 ✓ серія "Книжечка-мандрівочка" (Київ, Львів, Запоріжжя, Миколаїв, Одеса, Вінниця, Харків, Суми, Чернігів);
 ✓ книги-мандрівки від видавництва #книголав.
 Якщо дитина  достигатор. Перетворюйте читання на гру та змагання. Влаштовуйте челенджі, беріть участь у книжкових марафонах, ведіть читацький щоденник, формуйте список прочитаних книжок.
 Не люблю дурних казок, фантастики, вигадок. Є діти, які не люблять художню літературу і не полюблять її ніколи. Це також нормально.  Пробуйте знайомитися з новими жанрами і типами сприйняття. Може дитині не заходить текст, а зайдуть комікси або манги. Не йде худліт 
пробуйте використовувати книгу як джерело знання (домашні улюбленці, емоції, тіло, винаходи, енциклопедії, фінансова грамотність тощо).
 Технології. Користуйтесь книжками, які використовують технології доповненої реальності (АR-книги). Істрія, що оживає, захоплює увагу читача. У книгах видавництва FastARkids розгортаються захопливі 3D-анімації Сонячної системи, будови людського тіла тощо.
 Разом ходіть до бібліотеки або книгарні, давайте дитині свободу самостійно обирати книгу на власний читацький смак. Успішні у житті та професії особистості не втрачають втіхи від читання протягом усього життя. Бажаємо вам і вашому маленькому нечитуну легкого старту на початку цієї цікавої мандрівки світом книжок.
 Джерело: Womo

пʼятниця, 9 травня 2025 р.

 В кожної дитини матінка єдина
 Напередодні Дня матері бібліотекарки книгозбірні №3 організували для третьокласників ліцею №7 теплу й зворушливу майстерку з назвою "В кожної дитини матінка єдина".
 Діти з любов’ю та натхненням виготовляли листівки для найдорожчої людини в їхньому житті  мами.
 Під час майстерки панувала тепла й щира атмосфера. Діти старанно вирізали, клеїли, малювали й писали зворушливі побажання. У результаті вийшли унікальні роботи: кожна листівка була індивідуальною, по-своєму гарною й оригінальною. Поробки відображали щирі дитячі почуття, фантазію та безмежну любов до матусь.
 Працівниці бібліотеки зазначають: "Такі заходи не лише розвивають творчість, а й виховують в дітях повагу, вдячність і любов до рідних. А найголовніше  вони нагадують, наскільки важливо цінувати й дарувати тепло тим, хто завжди поруч".

четвер, 8 травня 2025 р.

Мак як символ Дня пам'яті та примирення
 8 травня українці відзначають "День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні". Це державне свято було офіційно встановлено Верховною Радою у 2023 році законом "Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років".
 Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі. Поруч із квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни  1939-1945  та гасло "Пам’ятаємо. Перемагаємо".
 Мак пам’яті в Україні поєднується з давнім символічним значенням цієї квітки в народній міфології та в художній літературі  зокрема і з легендами про те, що маки цвітуть там, де пролилася кров українських козаків.
 Такі маки виготовляють з паперу або тканини та розміщують на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця 
задля пошани пам’яті 8 млн українців, загиблих в роки Другої світової війни, та 65 млн убитих у світі.
 Відлік українських жертв війни продовжило вторгнення росії на Донбас в 2014 році та повномасштабна геноцидна війна, яку москва веде з лютого 2022 року. Мак став символом не лише історичної пам’яті, а й сучасної боротьби.

середа, 7 травня 2025 р.

 День Європи у бібліотеці
  Сьогодні у Ліцеї №7 бібліотека-філія №3 провела захопливу гру-вікторину "Відомі казкарі Європи" для учнів 3-В класу.
 Європа подарувала світові багато талановитих казкарів, чиї чарівні історії ми читаємо й досі. Багато з цих казок стали мультфільмами, а їхні герої живуть у нашій уяві вже сотні років. Під час вікторини діти мандрували країнами Європи, впізнавали знайомі сюжети, відповідали на запитання, розпізнавали улюблених персонажів казок та відкривали для себе нові цікаві факти про творчість видатних авторів.
 Серед найвідоміших казкарів, про яких говорили на заході, були:  
 ✔ Шарль Перро – автор класичних французьких казок;
 ✔ Брати Грімм – німецькі збирачі народних казок;
 ✔ Ганс Крістіан Андерсен – датський майстер чарівних історій; 
✔ Джанні Родарі – італійський письменник, який подарував нам "Пригоди Чиполліно";
 ✔ Арстід Ліндгрен – шведська авторка, що створила Пеппі Довгопанчоху.
 Захід не лише розширив знання дітей про європейську літературу, а й нагадав, що Європа – це не лише географія, а й багатий світ культури, що об’єднує.
 Дякуємо всім учасникам за чудовий настрій і яскраві емоції!

неділя, 4 травня 2025 р.

Як читати по одній 
книзі в тиждень?
 Про користь від читання знає кожен, але змусити себе читати щодня навряд чи багато хто здатен. Якщо ви не можете викроїти час для читання книг, якщо куплені вами книги продовжують припадати пилом на полицях, скористайтеся порадами, які допоможуть вам зрозуміти, як читати більше.
 1. Складіть план читання. Визначте книгу, з якою будете працювати. Це допоможе вам слідувати меті, так як у багатьох з нас список книг на читання поповнюється швидше, ніж тане.
 2. Грамотно обирайте книгу. Беріться за те, що цікаво саме вам. Пам’ятайте про правило 50 сторінок, згідно з яким, якщо книга не цікава на початку, то навряд чи вона стане цікавою далі.
 3. Поділ на невеликі кроки. Завдання прочитати товсту книгу за один тиждень може виглядати дещо страшно, діліть звичайну кількість сторінок на шість днів (один день – відпочинок для голови). Таким чином, 300-сторінкова книга ви читатимете всього по 50 сторінок на день, що звучить не так страшно і важко.
 4. Спеціальний час. Головна перешкода для всіх подібних починань – постійний брак часу. Тому виділіть спеціальний час в своєму розпорядку, який буде призначений саме для читання.
 5. Гнучкість графіка. Не кожна книга містить в собі 300 сторінок. Можуть бути й значно більш товсті книги, здолати які за тиждень просто неможливо. В такому випадку компенсуйте відставання одним або декількома тоншими виданнями, залишаючись таким чином в руслі графіка без збитку для сприйняття прочитаного.
 6. Читайте в будь-який вільний момент. Будьте готові прочитати пару сторінок в будь-яку хвилину. Не прагніть одержувати інформацію великими порціями.
 7. Читайте те, що вам цікаво. Якщо ви займаєтеся улюбленою справою і дізнаєтеся нову інформацію на цікаву для вас тему, то процес читання проходить легко і непомітно.

четвер, 1 травня 2025 р.

     Дитячі книжки на дорослі теми
 Читання у житті малечі виконує різні функції  розважає, заохочує до пізнання світу, заколисує перед сном, навчає бути слухняними та добрими до інших. Втім, настає момент, коли дитина починає ставити питання, на які батькам важко відповісти з різних причин. Як-от: чому почалася війна? звідки беруться діти? чому в цього дядечка залізна нога?
 Подеколи таку цікавість важко вгамувати імпровізованими нашвидкоруч відповідями. Редакція блогу Vivat підготувала добірку дитячих книжок, які говорять на різні дорослі теми, про війну, втрати, важкі хвороби та інше, пояснюючи складне для розуміння малечі просто й екологічно, не травмуючи юних читачів.
Таня Поставна
"Коли я була лисицею" 
 Дідусь говорить своїй онуці, що насправді вона – лисиця. Дівчинка вірить. З цього дня починаються пригоди Лисички, її собаки Меркурія та особистого янгола на ім’я Ре. Ця книжка про дитинство і віру в дива. Про силу дитячої уяви і стосунки зі старшими. Про те, що деколи дідусь і бабуся можуть замінити батьків, а сім’я не обов’язково складається з мами і тати. Ця книжка допомагає дітям краще зрозуміти дорослі проблеми, а дорослим – згадати дитинство.
 Сергій Пантюк
"Фікус Бенджамін розповідає про щастя"
 Коли вдома немає людей  це аж ніяк не означає, що вдома немає нікого. Адже залишаються вони, наші домашні улюбленці й киснетворці  кімнатні рослини. А ще є той, хто зазвичай дуже не любить показуватися ані нам, ані їм  домовичок. За звичайних обставин ці три світи  людей, рослин і домовичка  існують хоч і в одному домі, а проте ніби в паралельних вимірах, які ніколи не взаємодіють. Та коли приходить війна і настає час страшних випробувань для всіх, тоді старенький фікус Бенджамін першим зважується порушити давні забобони й упередження  і відкритися до спілкування з іншими світами.