ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

неділя, 3 листопада 2013 р.

Як читати більше книжок

      Те, що читати книги корисно знає кожен (читання – це зарядка для розуму, читання допомагає ясніше виражати думки і сприяє збільшенню словникового запасу, воно розширює наш кругозір, надихає і т.д.), але змусити себе читати щодня навряд чи багато хто здатен. І неважливо, будь то читання для душі або читання в освітніх цілях все одно важко змусити себе читати більше книжок.
        Якщо ви не можете викроїти час для читання книг, якщо куплені вами книги продовжують припадати пилом на полицях, скористайтеся порадами, які допоможуть вам зрозуміти, як читати більше.
     1. Перше правило, яке треба врахувати людині, що прагне читати багато книг – це складання переліку книг, тих, які їй треба і хочеться прочитати. Комусь такі списки складають наставники, хтось робить їх сам.
      2. Друге правило, яке допоможе вам читати більше книжок – читання має бути в задоволення! Адже якщо ви прочитали кілька нудних книжок поспіль, навряд чи після цього ви взагалі захочете доторкнутися до книги. Звичайно, це навряд чи стосується деяких книг, що вивчаються, щоб розвинути в собі професійні навички. Іноді читати книги доводиться тому, що це необхідно по роботі (або шкільній програмі), а вони не завжди бувають написані цікаво. Тут себе треба заставляти.
     3. Виробіть звичку читати безперервно і постійно. Зробіть читання певним ритуалом і завжди викроюйте для цього час, тільки так ви станете читати кожен день, читати постійно.
     4. Тримайте книгу поблизу! Це правило допоможе вам впровадити в життя попереднє правило. Адже протягом усього дня нам часто надається безліч можливостей прочитати дві-три сторінки: коли ми їдемо в метро (автобусі), сидимо в черзі, чекаємо когось на зустрічі і т.д. Якщо ви завжди будете мати під рукою книгу, вам буде простіше втілити в життя своє рішення читати більше книжок.
       5. Не бійтеся кинути книгу, яка "не читається", але і давайте собі час на адаптацію. Так, наприклад не всяка книга може зацікавити вас з самого початку. Ви можете бути далекі від досліджуваного предмета чи вам можуть не сподобатися персонажі. Почекайте і дайте собі якийсь час на те, щоб вникнути у твір. Не варто кидати одну і приступати до іншої книги, якщо у вас лише кілька хвилин вільного часу. Залученість може коштувати деяких зусиль, але якщо вона прийде, читання піде швидше. Звичайно ж, якщо ви вже прочитали сто сторінок, а книга так і читається через силу, ймовірно, варто її відкласти. Можливо, для неї ще не настав час. Спробуйте прочитати її трохи пізніше.
      6. Знайдіть однодумців, людей зі схожими інтересами, тих хто, так само як і ви любить читати багато книг. Обмінюйтеся і діліться з ними враженнями. Читання цілком може бути командним «видом спорту». Читайте огляди та рецензії на спеціалізованих сайтах і форумах, залишайте свої коментарі. Хоча б іноді відвідуйте онлайн бібліотеки, букіністичні крамниці та книгарні. Загалом надайте читанню соціальний характер.