Читання на вихідні:
зустрічаємо літо

Що може бути кращим за сонячний ранок у зручному гамаку з мискою ароматних ягід та цікавою книжкою? Літо – період, коли хочеться чогось легкого та натхненного. Перед тим, як складатимете свій мастрід, пропонуємо обов'язково додати нього щось із цього списку. Пропонуємо добірку книг, які найкраще читатимуться саме у цю пору року.
Володимир Лис
"В'язні зеленої дачі"
Як же не хотілося молодому економістові Юрку їхати в той невідомий Вербівськ! Та хіба можна відмовити самому Іванові Банчуку, першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що там він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа із вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікарка Таїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити…
Ілсе Санд "Компас емоцій.
Як зрозуміти свої почуття"

Життя – завжди емоції. Однак не лише позитивні. Наприклад, ваш друг придбав машину й аж не тямиться з радощів. Проте у вас це викликає лише роздратування та… заздрість. Ви намагаєтеся якось упоратись із цим почуттям, притлумити його… Натомість датський психолог і психотерапевт Ілсе Санд радить, аж ніяк не соромитися гніву, страху чи заздрощів – усіх тих почуттів, які ми звикли вважати неправильними й негативними. Не приховувати, а розібратися в природі цих емоцій, навчитись уважніше ставитися до себе та своїх почуттів – ось що, на думку автора, допоможе позбутися 90% життєвих проблем і негараздів. Налаштуйте свій внутрішній компас, аби не загубитись у вирі емоцій.
Ребекка Кауффман
Зворушливий роман Ребекки Кауффман відображає біль дорослішання, красу й розчарування, які може принести дружба в наше життя. Це історія про шістьох друзів, пов’язаних спільними таємницями й секретним місцем зустрічі – покинутим будинком Ґаннерів, чию назву вони привласнили. Коли їм виповнилося шістнадцять, одна з дівчат, Саллі, несподівано віддалилася й залишила компанію. Звинувачуючи одне одного в руйнації дружби, Ґаннери розходяться, так і не дізнавшись справжньої причини. Після смерті Саллі вони, тридцятирічні чоловіки й жінки, збираються разом. Зустріч знову об’єднує Ґаннерів, і тепер вони мають осмислити причини розпаду дружби, віднайти істину й прощення.
Джошуа Беккер
"Коли менше – насправді більше"
Джошуа Беккер – один з найвпливовіших представників руху мінімалістів, засновник сайту "Шлях до мінімалізму", пропонує прості кроки до усвідомленого щасливого життя без зайвих речей. Він розповідає про те, як обходитися меншою кількістю речей і відчувати натомість більше задоволення. Можливо, ви обрали цю книжку, шукаючи ідей, як розхаращити свій дім. Обіцяємо, ви їх знайдете – і не тільки їх! У твердженні "менше – насправді більше" ми зосередимося на "більше".
"Острів кохання"
Про любов сказано все, але не всіма. Анна Шила пропонує дізнатися ще одну історію: про киянку Анну і француза Жульєна. Кілька десятиліть вони будують свій "острів кохання". Однак не все так просто. Вони переживають не лише шквал почуттів, красу і силу взаємопритягання, але й непорозуміння, довгі розлуки, навіть зраду… Як подолати наростаючі проблеми й знайти свій острів кохання – землю обітовану, на яку кожен прагне потрапити? Чи можна оминути долю? Як стати щасливими? Питання, порушені авторкою, близькі й актуальні багатьом. Ця книга – опис простих і дієвих рецептів щастя, так потрібних кожному з нас.
Ірена Карпа "Добрі новини
з Аральського моря"

Новий роман Ірени Карпи – це історії чотирьох українських жінок у Франції. Кожна з них шукає щось своє: юна красуня Богдана – пригод і розваг, досвідчена й виважена Рита – свободи й сімейного затишку, колишня рок-музикантка Хлоя прагне спокою, а енергійна "феменка" Маша – самореалізації та слави. Стосунки, пошуки себе, травми, інтриги та вбивства – вир емоцій зашкалює. Та поки є справжні почуття, дружба й підтримка, вміння насолоджуватися життям, любити себе і своє місто – доти є і надія на "добрі новини", що неодмінно надходять навіть після найбільших катастроф.