ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

субота, 21 березня 2020 р.

8 ідей, як зустріти 
Всесвітній день поезії 
  Березень багатий на визначні події для книголюбів і всіх, хто щодня опановує мистецтво слова. Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії. Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії і життя людини, саме вірші в усі війни першими линули з фронту, сповнені ран, що ще наривають. І лише потім усе це підхоплювала проза. З нагоди такого чудового свята пропонуємо кілька ідей, як поетично провести День поезії. 
  1. Погадати на поетичній збірці. Долучитися можна навіть не виходячи з дому – просто візьміть з полиці улюблену збірку поезії, загадайте номер сторінки і рядка – і, може, саме ці слова дадуть вам якусь підказку, наштовхнуть на правильне рішення чи просто надихнуть провести вечір із поезією цього автора. 
  2. Вивчити вірш. Не лякайтеся. Можливо, у вас і залишилася шкільна травма від регулярного декламування біля дошки нудних віршів про степи-лани-солов’їв. Та ось вам дві вагомі причини зробити вивчення віршів регулярною вправою: 1) вірші тренують пам’ять: влаштуйте собі такий челендж – один вірш на тиждень; 2) якісна поезія талановитих авторів збагачує словниковий запас і допомагає висловити, здавалось би, невисловлюване.
  3. Шукати поезію довкола себе. Озирніться довкола, відшукайте поезію в буденному, чомусь дуже знайомому, але такому, що знову і знову вас надихає, як-от ранкове сонце морозного дня, букет перших квітів, сміх дитини чи відблиски сонячних зайчиків на стіні.
  4. Написати власний вірш. Як і вивчення віршів напам’ять, складання поетичних творів також неабияк тренує ваші інтелектуальні здібності. Ну й що, що ви ніколи не писали віршів? Може, сьогодні от саме той день, щоб спробувати. Вкладіть у вірш усе, що давно турбує, і просто відпустіть його. Або зізнайтеся з його допомогою у своїх почуттях, якщо не вдається сказати в очі.
  5. Взяти участь у поетичному флешмобі. Флешмоб можна вважати уже традиційним заходом у житті українців. Організуйте в соціальній мережі разом з друзями декламацію віршів і власних, і відомих українських поетів
  6. Оновити свою поетичну бібліотеку. Поезія лікує, надихає, розчулює, смішить. Вона не вимагає від вас багато уваги й часу – але якщо ви все ж знайдете для неї трохи місця у своєму житті – вона вам неодмінно віддячить. Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й поповнити її поезією. Або ж подарувати поетичну збірку особливій людині.
  7. Поділитися улюбленим віршем. Поезія єднає. Якщо вам подобаються однакові вірші, цілком можливо, ви станете чудовими співрозмовниками і друзями. Схожі поетичні смаки говорять про схоже світовідчуття, а отже, про десятки спільних ниточок, які можуть між вами протягнутися. Поділіться з друзями улюбленим віршем – і, можливо, відкриєте когось з дуже неочікуваного боку. 
  8. Привітати друга-поета. Цілком можливо, серед вашого оточення є люди, для яких цей день не просто нагода вивести поетичне мистецтво з-під тіні прозових творів. Привітайте своїх знайомих, які пишуть вірші, особливо якщо вони лише починають випробовувати свої сили у цій справі.