Добірка нових дитячих книжок
Тема війни, яка особливо яскраво проявилася в українському дитліті з початку повномасштабного вторгнення, досі залишається актуальною, адже війна триває. Поза тим сучасна література для дітей і підлітків аж ніяк нею не обмежується: за останні декілька місяців на полицях книгарень з’явилося чимало свіженьких видань найрізноманітніших жанрів і тем.
Сергій Куленко
"Казка про чарівний віхтик"
Коли одного дня зникає чарівний віхтик лісової феї, без якого все довкола похмурніє, звірята кидаються на пошуки. Та марно: віхтик ніде не загубився, і ні за чим не заховався, і нікуди не провалився. Його викрали! І тепер хочуть ним скористатися, щоб напасти на ліс! Чи вдасться звірятам захистити свою домівку? Чи зможуть вони повернути віхтик його власниці?
Галина Ткачук
"Хто такі котулаки"
Брати-близнюки Лев і Мирчик мріють навчитися перекидатися на диких звірів. Тому вирушають у селище вередливих відьом і відьмаків, де зустрічають свою прабабусю Малину Зловісну та двоюрідну сестру Ладу. Їм відкривається таємниця котулаків, однак це лише початок. Уклавши угоду з вередливими мешканцями Доброго Дуба, діти їдуть до Києва шукати легендарну бібліотеку Ярослава Мудрого. Які саме книжки потрібні котулакам? У чому полягають секрети хатини звірулаків і захаращених київських підвалів?
Сашко Дерманський
"Клуб врятованих. Непухнасті історії"
Кіт Потап не дуже вірив у людей, а ще менше в дива. Собачка Жужа мало не стерла лапки, долаючи кілометри в пошуках безпечного місця. Кінь Оскар боявся заснути, а оленятка дуже лякали гучні звуки... Герої цієї книжки здолали чимало перешкод, але не втратили надії. Це оповідки про дружбу між тваринами й людьми, про віру в перемогу, а також про вірність, що долає всі перешкоди на шляху до тих, кого ми любимо. А ще про відповідальність перед тими, хто став невіддільною частиною нашого життя.
Юлія Рацебуржинська "Як створюють монстронароди?
Книжка про пропаганду, дурнероб і Чухлера"
Що таке пропаганда? Як вона влаштована та чому здатна перетворювати цілі народи на монстрів? Про це ви дізнаєтеся з історії, яка трапилася на горищі будинку No3 на вулиці Сонячній. Там, як і на будь-якому іншому горищі, мешкають лепетунчики. Дві лепетунські країни – Доладиківство й Абищойство – мали досить пристойні стосунки, аж доки абищойці не обрали своїм першуном жадібного тирана Чухлера.
Ірина Виговська, Вікторія Мурована
"Хоробрі казки"
"Хоробрі казки"
"Хоробрі казки" – це терапевтичні розповіді про досвід українських родин. Ці родини різні, як і всі ми, але кожна має свою історію життя в нових реаліях воєнного часу. В основу казок лягло дванадцять найважливіших тем: дружба, підтримка, розлука, доброта, солідарність, втрата, належність до спільноти, віра у спільну перемогу та інші. А головне, що кожна історія в цій книзі – зі щасливим завершенням. За час великих випробувань українці змінилися, згуртувалися, зміцніли. Читайте разом цікаві історії про дружбу, підтримку, сміливість і єдність. Пам’ятайте, добро завжди долає зло. А віра в перемогу зігріває і додає сил та хоробрості.
Оксана Лущевська
"Ці яблука вигадав геній!"
"Ці яблука вигадав геній!"
Ця книжка – натхнення та мотивація для малих геніїв! Історія про те, як дитяче захоплення стало справою всього життя та переросло у винахід. Вона познайомить маленьких читайликів із найбагатшою помологічною колекцією у Європі та відкриє їм визначного українського науковця-садівника Левка Симиренка. Книжка-смаколик потрібна, щоб познайомити дітей з українським винахідником, розповісти історію виникнення сорту яблук Симиренка, обговорити з дітьми захоплення та хобі, надихнути їх іти до своєї мети.