ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

четвер, 10 жовтня 2024 р.

Премія на честь загиблого письменника і військового
 Хмельницька міська рада заснувала літературну премію "Час відважних" на честь полеглого захисника та письменника Євгенія Ролдугіна. Призначена премія для молоді. Щороку її отримуватимуть чотири людини у різних категоріях. Таке рішення 26 вересня ухвалили депутати міськради на сесії. 
 Премія носить ім’я Євгенія Ролдугіна  хмельницького літератора і військовослужбовця. Учасник Революції гідності. Під час АТО/ООС воював під Маріуполем, у Пісках, Авдіївці, Опитному. Був учасником боїв за район шахти "Бутівка". Наприкінці березня 2022 року отримав поранення під Києвом, попри це контролював евакуацію поранених військових й хоробро вів бій. Тоді командував підрозділом добровольчого батальйону "Братство". Пізніше став військовослужбовцем та бойовим медиком 54 окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи. Загинув 11 вересня 2022 року на Харківщині, рятуючи з поля бою пораненого побратима. Автор книжки "Час відважних" (видавництво "Пропала грамота", 2023).
 Премію присуджуватимуть у 2 основних категоріях: поезія та проза, кожна з яких поділяється на дві вікові групи  16-20 років і 21-25 років.
 Заявки прийматимуть щороку від 1 листопада до 31 грудня. Розглядатимуть їх від 1 січня до 1 березня, а нагороджуватимуть переможців до Дня українського добровольця, тобто 14 березня.
 Вимоги до творів, які номінуються на премію, такі: твір має бути оригінальним, українською мовою; твір не повинен бути опублікованим раніше; твір має бути у вигляді паперової книги з електронним примірником; після відправлення твору на конкурс автор не може вносити зміни до нього; кожен конкурсант може подати тільки один твір; разом з твором на конкурс подається заява, коротка характеристика твору, короткі біографічні відомості про автора, копію паспорта та коду платника податків.
 Заявки на участь у конкурсі прийматиме управління культури міськради.
 Згідно з умовами премії, твори будуть перевіряти на дотримання авторського права. Оцінюватимуть тексти за такими критеріями: новизна, оригінальність ідеї; глибина і достовірність осягнення змальованих явищ, цікавість сюжету (мотиву), логічність його розгортання; багатство мови, прийомів образотворення, художність, оригінальність стилю, досконалість ритміки, рими (для поезії).
 Якщо учасник не здобуде перемогу, він може податися наступного року з тим же або з новим твором. Переможець зможе податися на премію тільки в іншій номінації і не раніше, ніж через три роки. Сума премії складає три мінімальні зарплати станом на 1 січня. Зараз це 24 тисячі гривень. З цих грошей утримуватимуть податки і збори.