ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

вівторок, 24 грудня 2024 р.

 Вітаємо з Різдвом Христовим!
 Із Різдвом Христовим! Хай цьогорічне свято принесе нашій країні Перемогу, знищить все зло, а доля більше не буде випробовувати нас на міцність! Хай Господня сила та опіка будуть завжди поряд, зміцнюють нашу віру, розтоплюють наші серця та дають нам впевненість робити успішні кроки!
 У цей святковий день хочеться висловити щиру вдячність нашим Захисникам і Захисницям, які боронять наш спокій. Нехай Різдвяне диво оберігає вас і ваші родини, дає силу і віру в перемогу. Бажаємо вам здоров’я, тепла, надійного тилу і якнайшвидшого повернення додому. Ми безмежно вдячні вам за вашу відвагу!

субота, 21 грудня 2024 р.

 Книжки, щоб опанувати 
нові навички
 Час від часу у кожного з нас прокидається тяга до знань та навчання. І якщо в школу або до університету йти вже не треба, можна обрати собі будь-який освітній курс до душі. На щастя, неформальна освіта стає невіддільною частиною життя багатьох українців, а в суспільстві утверджується думка про важливість освіти впродовж усього життя. Зібрали для вас добірку книжок, які допоможуть опанувати нові навички в новому році. Тож якщо ви планували розпочати щось нове це знак!
 Джеймс Клір "Атомні звички. Легкий і перевірений 
спосіб набути корисних звичок і позбутися 
звичок шкідливих"
 У книзі Джеймс Клір ділиться надзвичайно цікавою і по-справжньому продуктивною методикою напрацювання корисних звичок. В її основі лежить поняття чотириступеневої моделі звичок (подразник, прагнення, відгук, винагорода), а також чотири породжені цією моделлю закони зміни поведінки. Викладений матеріал підтверджується результатами наукових досліджень, проте книгу слід трактувати не як наукову розвідку, а як посібник з експлуатації, що містить мудрі практичні поради та пояснення механізмів створення і змінювання власних звичок. 
 Бріанна Вест "Переломний рік. 
365 днів, щоб стати людиною, 
якою ви справді хочете бути"
 Ця книга із короткими розмірковуваннями на щодень стане корисним супутником для тих, хто потребує додаткової мотивації. Вона може допомогти вам завершити проект або отримати нову роботу, змінити ставлення до проблем і тривог або знаходити плюси навіть у найнеймовірніших ситуаціях, почати сприймати себе такими, якими ви є, або змінитися й стати тими, ким ви завжди хотіли бути. Присвятіть наступні дванадцять місяців свого життя, щоб принести в нього виважені й реальні зміни, які починаються з вашого мислення.

четвер, 19 грудня 2024 р.

 Майстерка 
"Новорічна листівка"
 Напередодні таких очікуваних зимових свят, 19 грудня, бібліотечні працівниці книгозбірні №3 завітали до міського ліцею №7. Там для третьокласників вони організували майстерку.
 Бібліотекарки запропонували дітворі створити новорічно-різдвяні листівки, на котрих зобразити дивовижно-казкового оленя. Такий красень нестиме щастя та успіх.
 Для виготовлення листівки учням знадобилися ножиці, кольоровий картон, папір та коректор. Хоч і макет листівок був один, але у кожного вони виходили різними, по-своєму унікальними та красивими.
 Діти залишилися задоволеними. Листівки вирішили підписати та подарувати близьким і рідним людям.
 На завершення заходу учасники побажали бібліотекаркам щасливого Нового року та Різдва. А ще маленькі хлопчики й дівчатка подякували за чудову майстерку.
 Спільне фото діток, що тримають у рученятах казкові листівки, відзняли на згадку.

вівторок, 17 грудня 2024 р.

 Книжки, у яких герої 
святкують Різдво
 Чому б не створити собі святковий настрій з цікавою книжкою? Ми зібрали книжки найрізноманітніших жанрів, у яких герої святкують Різдво. Тут є романтична література, сімейні саги і навіть гостросюжетна проза!
 Лаура Новлін
"Якби він був зі мною"
 Отем і Фінні з дитинства разом проводили всі свята. Їхні мами – найкращі подруги й сусідки, вони – найкращі друзі. Одного Різдва Отем отримала в подарунок тіару з блискучих сніжинок… І цей аксесуар став невід’ємною частиною її стилю. Хоч вони з Фінні віддалилися, Отем дбайливо береже пам’ять про цей особливий подарунок…
 Л. Дж. Шен
"Розбитий лицар"
 Друзі з дитинства, вони стільки свят зустріли разом. Луна і Найт. Рушай або вмирай… Якісь з цих святкувань були щасливими, якісь – джерелом образ і непорозумінь. Що ж, у цій історії на вас чекає різдвяний сюрприз, який стане несподіваним сюжетним поворотом. Тому що між цими двома такі іскри літають…

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

 День Збройних сил України
 Сьогодні, 6 грудня, Україна відзначає День Збройних сил України. Це день, коли ми ще раз дякуємо військовим за їхню щоденну працю та відданість. Наші захисники й захисниці щодня бережуть спокій мільйонів українців, мужньо боронячи рідну землю. 
 6 Грудня  це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Ніколи не забути нам героїчних подвигів наших прадідів в ім’я України, їх щирої любові до рідної землі та безмежної відданості своїй Батьківщині.
 Бібліотекарки Бібліотека-філія N3 ЦБС Хмельницької міської ТГ  спільно із вчителькою Юлія Цибулько та учнями 4 класу Ліцей 7 Хмельницької міської ради створили ланцюг вдячності "Дякую ЗСУ".

четвер, 5 грудня 2024 р.

Національний тиждень читання
 З 2 по 8 грудня 2024 року в Україні проходить Національний тиждень дитячого читання, організований Українським інститутом книги. Цьогорічне гасло – "Світло історій" – нагадує про те, як читання може зігріти душу навіть у найтемніші дні. Тиждень дитячої літератури покликаний підкреслити важливість дитячої літератури, практики родинного читання, створення затишку за допомогою книжок, читання для задоволення.
 До тижня читання долучаються автори, книгарні, видавництва та бібліотеки: впродовж тижня вони будуть ділитись книжковими добірками. Долучайтеся до національного тижня дитячого читання і ви! Діліться своїми улюбленими дитячими книжками за хештегами:
#світлоісторій #тижденьчитання2024.
 Працівниці книгозбірні N3 долучили до голосних читань "Україна читає дітям" учнів із Ліцей 7 Хмельницької міської ради та своїх найактивніших читачів.
 Подорож країною закону
 "Шукачі істини"  таку назву мала правова година інформації, яку провели 5 грудня для учнів 8–В класу ліцею №7. Організаторка заходу  бібліотека-філія №3.
 Учні завдяки правознавчій події досить детально дізналися про свої права та обов’язки. А ще взяли участь у правознавчій вікторині.
 Бібліотекарки запропонували школярам розглянути статті Конвенції про права дитини. Розбирали їх на прикладах ситуацій, в які потрапляють ті чи інші  казкові герої, як-от: Попелюшка, Червона Шапочка та інші. Учням ці твори добре знайомі, тому вони швидко визначали, де саме та як було порушено право того чи іншого героя казки.
 Також працівниці книгозбірні підготували книжкову виставку "Подорож країною закону". Наприкінці з дітьми переглянули представлені видання.

середа, 4 грудня 2024 р.

 Поради для зберігання книг 
в охайному вигляді
  Догляд за книжками – це важкий процес, який потребує акуратності, терплячості та виваженості, й особливо цим питанням опікуються великі бібліотеки, де кожна книга – фактично музейний експонат. Так Британська бібліотека присвятила цілий розділ на сайті методиці догляду та збереження книжок свого архіву. На сайті Yakaboo зібрано секрети та практичні поради, які допоможуть тримати власну бібліотечку у чистоті.
  Ідеальна температура для зберігання книг
16º-19ºС, однак, враховуючи, що вдома буде некомфортно її підтримувати, дозволяється компромісний варіант у вигляді 21ºС. Також, якщо вдома вдається регулювати вологість повітря, вона повинна зберігатися на рівні 45%-55%. Варто уникати потрапляння прямих сонячних променів на книжки, тому біля вікон їх краще не зберігати.
  Полички теж варто тримати в чистоті. Металеві поверхні, наприклад, гарно відчищають серветки з мікрофібри; а дерев’яні краще час від часу пилососити. Краще уникати нешліфовану деревину як матеріал для поличок. Якщо протираєте полички вологою ганчіркою, не забудьте потім відразу ж зібрати усю вологу сухою серветкою
бо може утворитися цвіль, яку з книжок потім знімати значно важче.
  Не варто використовувати скотч для того, щоб склеїти вирвані сторінки чи клаптики книжки. Якщо хочете зберегти їх, краще вкладати в файли.
  У якості закладки підійде лише клаптик звичайного білого паперу
стікери, скріпки та різнокольорові папірчики можуть не лише забруднити папір, а й порвати його.
  Книжки зі шкіряною обкладинкою варто зберігати в поліестеровій плівці, бо з часом ви можете помітити, що шкіра грубшає, набуває червоного відтінку і залишає плями на папері
подібний же варіант зберігання може зменшити ризики.
  Брудні кінчики сторінок відчищаються шліфувальним наждачним папером. Достатньо просто міцно затиснути всі сторінки паперового блоку разом і раз дуже обережно провести по краях.
  На поличці книжки варто розставляти вертикально, однак якщо вони вище 40 см, то краще такі книги зберігати горизонтально.
  Діставати книжку з полички варто не хапаючись відразу за корінець, а, обережно відсунувши дві сусідні книги, взятися за центральну частину корінця. Таким чином, є менший ризик, що ви розірвете його. Якщо у книги вже порваний корінець, то читати її потрібно спершись корінцем на м’яку горизонтальну поверхню.
  Вивести з книжки чорнила, при цьому не зіпсувавши її, майже неможливо. А ось воскові олівці можна спробувати обережно "відшкрябати" лезом, а потім обдати сторінку з малюнком парою, попередньо підклавши по обидва боки сторінки паперові рушники
тоді залишки зображення застигнуть і більше не будуть мастити інші сторінки.
  Якщо книжка намокла, сушити сторінки варто окремо кожну холодним повітрям з фену, обережно тримаючи книгу вертикально.