ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Зустріч із Леді Книгою
 28 березня працівниці книгозбірні №3 організували для першокласників ліцею №7 зустріч із Леді Книгою.
 Маленькі читачі познайомилися з головною господинею бібліотеки. А також дізналися детальніше про книгозбірню №3, її відділи, працівників та про те, як правильно користуватися книгами й бібліотекою.
 Леді Книга розповіла дітям про важливість дбайливого ставлення до книжок і зачитала повчальну історію "Любіть книгу". Після цього малеча активно обговорювала прочитане та зробила важливий висновок: книга 
це справжній друг, якого потрібно берегти.
 Після обговорення діти пообіцяли стати найкращими друзями книзі, берегти її та не ображати!
 На завершення заходу першокласники отримали пам’ятні закладки для книг та запрошення частіше відвідувати бібліотеку, щоб відкривати для себе нові світи на сторінках книжок.
 

середа, 26 березня 2025 р.

 Байка розвиває, 
а мораль навчає
 У книгозбірні №3 26 березня влаштували літературний захід "Байка розвиває, а мораль навчає". На нього запросили третьокласників ліцею №7. Зустріч стала чудовою нагодою для дітей глибше познайомитися з жанром байки, його особливостями та значенням.
 Бібліотечна працівниця розповіла про історію байки, її повчальний зміст і відомих байкарів, серед яких: Езоп, Микита Годованець, Євген Гребінка, Степан Руданський та Леонід Глібов. Також вона представила книги, у яких зібрані найкращі зразки жанру.
 Особливим моментом заходу стало читання байки бібліотекаркою пані Євгенією. Вона продекламувала "Вовк і ягня". Після того діти жваво обговорили моральний зміст твору.
 Не менш цікавою частиною літературної подорожі був виступ школярів: вони назвали свої улюблені байки та навіть зачитали їх. Атмосфера заходу була теплою та дружньою, а діти отримали не лише нові знання, а і яскраві враження.
 Бібліотекарки книгозбірні запевняють: "Такі зустрічі є чудовою можливістю для розвитку читацького інтересу в дітей, адже байки не лише розважають, а й навчають мудрості, доброти та справедливості".

субота, 22 березня 2025 р.

Як подолати книжкове безсоння
 21 березня працівниці книгозбірні №3 запросили третьокласників міського ліцею №7 на книжкове безсоння "Казкарів подільських знай, казочки їх читай".
 Подільські казкарі 
це носії унікальної народної традиції, які через казки передають мудрість, гумор і цінності свого краю.
 А казки Поділля мають важливий виховний характер, навчають добра, чесності й любові до рідної землі. Вони продовжують жити, скільки б років їм не було! Наші книгозбірні та сучасні письменники популяризують їх серед дітей. Водночас дитячі письменники краю продовжують творити прекрасні зразки казкового жанру.
 Серед відомих казкарів Поділля 
Михайло Стельмах, Марія Дем’янюк,  Ніна Шмурікова, Людмила Савчук,  Наталя Мазур. Про них та їхні  твори говорили на зустрічі.
 А також учні мали змогу переглянути виставку "Письменники-краєзнавці 
дітям".

пʼятниця, 21 березня 2025 р.

 21 березня – 
Всесвітній день поезії
 21 березня згідно з резолюцією 30-ї сесії ЮНЕСКО, яка проходила в 1999 році в Парижі, було прийнято рішення про щорічне відзначення Всесвітнього дня поезії (World Poetry Day). У межах його святкування було запропоновано популяризувати поезію як один із видів мистецтва, що дає змогу всьому світовому суспільству знайти і затвердити свою самобутність.
 В українському календарі Всесвітній день поезії вперше з’явився у 2004 році. На весь світ і різними мовами звучать ліричні сонети Вільяма Шекспіра і Франческо Петрарки, пророчі слова Тараса Шевченка, чарівна жіноча поезія Лесі Українки, могутнє слово Івана Франка, неперевершені твори Ліни Костенко, Василя Симоненко, Василя Стуса, Бориса Олійника, Павла Тичини. Ці імена входять в наше життя з дитинства і залишаються з нами назавжди. Поезія... Вона втішить, пригорне, приголубить і проникне в таємниці людської душі... Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле.
 Всесвітній день поезії закликає людей з усього світу відзначати та цінувати цю важливу форму мистецтва. Він також наголошує на важливості культурного розмаїття та розуміння інших культур та мов через поезію. Ось чому на це свято важливо вітати не лише поетів, а й усіх знайомих людей, щоб пробудити в них бажання більше пізнавати це чудове мистецтво.
Добірка книг із 
весняною атмосферою
 Поки ще погода не дозволяє нам зібратися й піти відпочивати в ліс чи парк, гарною розвагою буде влаштуватися у кріслі з хорошою книжкою. Тим більше цієї весни є чим зачитуватися. Українські видавництва надрукували книги, які допоможуть не думати про негаразди та поринути в інші світи.
 Кетрін Сентер
"Привіт, незнайомко"
 На Сейді Монтґомері зненацька звалилося все: ось вона святкує найбільше досягнення, пройшовши у фінал конкурсу художників-портретистів,  а тоді отямлюється в лікарні зі сліпотою на обличчя. Вона може бачити, проте всі обличчя схожі на шматочки пазла, які ніяк не хочуть складатися в одну картинку. Уявіть, що намагаєтеся читати книжку догори дриґом та ще й іноземною мовою  тепер Сейді так бачить обличчя. Дівчина бореться за омріяну перемогу в конкурсі та піклується про старенького собаку Арахіса. Ще й переживає сімейні негаразди. Начебто цього всього замало, додаються два чоловіки, у яких Сейді… закохується?
 Елізабет Лім
"Шість багряних журавлів"
 Шіорі’анма, єдина принцеса Кіати, має таємницю. В її жилах вирує заборонена магія. Того ранку, коли мали відбутися її заручини, Шіорі втрачає над нею контроль. Спершу ця помилка здається усмішкою долі, завдяки якій перенесли таке небажане весілля. Проте магія також привабила мачуху принцеси  Райкаму. Райкама, яка й сама є чародійкою, проганяє пасербицю на заслання і перетворює її братів на журавлів. Вона застерігає Шіорі: за кожне слово, що зірветься з вуст дівчини, помиратиме один із її братів.

четвер, 20 березня 2025 р.

 Моторошні та захопливі трилери
Г остросюжетні книги дарують читачам можливість поринути в історії, сповнені напруження, небезпеки та несподіваних поворотів подій. Ці історії захоплюють читачів своєю ретельною художньою майстерністю, тому на кожній сторінці на них чекає приємна несподіванка. 
 Карстен Дюсс
"Вбивайте усвідомлено"
 Бйорн Дімель  адвокат у кримінальних справах. І не те щоб він святий, але його клієнти, безумовно, не святіші від нього. Піклування про них забезпечило йому та його родині комфортне життя, однак є тут і негативний бік: це також призвело до краху в шлюбі між Бйорном та його дружиною. Катаріна, дружина Бйорна, змусила його відвідати семінар з усвідомленості, щоб він став хорошим батьком та вони змогли відновити їхню родину. Навчання дійсно приносить плоди і Бйорн навіть може інтегрувати те, чого він навчився у свою роботу.
 Алайна Уркхарт
"Тесак і скальпель"
 Спокій тихого містечка порушують жорстокі вбивства. Методичний, розумний і маніпулюючий серійний вбивця зі схильністю до медичних експериментів довгий час уникає поліцію, ховаючись в тіні Луїзіанської затоки. Він наполегливо працює над завершенням свого найжахливішого злочину, знущаючись над владою, яка відчайдушно намагається його наздогнати. Сьогодні він знову виходить на своє полювання. Хто ж буде його жертвою? Паралельно на своє полювання виходить судмедекспертка Рен Мюллер, що має вражаючі знання про історичні злочини та багаторічний досвід роботи в офісі судово-медичної експертизи.

вівторок, 18 березня 2025 р.

 Життя, віддане за Україну
 18 березня у бібліотеці ліцею №7 працівниці книгозбірні №3 організували патріотичний захід. Це були читання вголос "Життя, віддане за Україну". Їх провели з нагоди Національного тижня читання поезії.
  До заходу доєдналися  учні та працівники закладу, щоб спільно вшанувати пам’ять захисників України та висловити любов до рідної землі через поетичне слово.
  Учасники заходу читали вірші, сповнені сили, болю та надії. Це були твори відомих українських поетес: Ганни Британ, Надії Вітвіцької, Ліни Костенко. Також звучали вірші ветерана війни Сергія Ілаша. Кожен рядок пронизував серця слухачів, нагадуючи про подвиги українських воїнів та незламний дух нації.
  Завідуюча бібліотеки-філії№3 каже: "Такі заходи не лише сприяють розвитку патріотизму, а й допомагають молодому поколінню краще розуміти історію та цінність боротьби за незалежність. Читання вголос говорить про силу слова та його здатність об’єднувати людей у складні часи. Українська поезія продовжує звучати, надихати та зміцнювати дух нації".

понеділок, 17 березня 2025 р.

Вечір "Пам'ять. 
Шана. Вдячність"
                                                                                          Час згадати усіх імена
                                                                                          Хто поліг, недожив, недомріяв
                                                                                          Час допити цю злість до дна
                                                                                           І просити поразки звіра
                                                                                                                           О. М. Лазовська
 14 березня у ліцеї №7 відбувся вечір "Пам'ять. Шана. Вдячність". Його організували працівниці книгозбірні №3 спільно із навчальним закладом, аби вшанувати загиблих у російсько-українській війні випускників ліцею.
 Під час концертної частини заходу для усіх присутніх у залі та для родичів загиблих Героїв представили музичні, вокальні та хореографічні композиції. Їх виконали вихованці школи мистецтв "Райдуга" (зразковий ансамбль сучасного танцю "Райдуга", керівник К. Москалюк; зразковий дитячий хор "Райдуга", керівник А. Севак) та вокальна група ліцею (керівник Н. Гордієнко).
 Юні таланти подарували присутнім щемливі номери, наповнені глибокою шаною та вдячністю полеглим захисникам України. Кожна нота, кожне слово стали символом підтримки, що допомагає серцям, сповненим болю, знаходити сили жити далі.
 У тиші та скорботі запалили свічку, що стала символом незгасної пам'яті про подвиг Героїв.
 Друга частина заходу відбувалася у теплій атмосфері, сповненій щирих розмов і підтримки. Родичі загиблих Героїв створювали оберегові ляльки. Майстерку провела бібліотекарка філії №2 Тетяна Юркова. Створюючи лялечок, кожен вкладав у них любов і світлі спогади про загиблих синів, братів, чоловіків…
  Завідуюча бібліотеки-філії №3 каже: "Захід став не лише творчою зустріччю, а й місцем душевного єднання, де горе перепліталося з надією, а біль втрати  із силою, що веде вперед. Ми віримо, що ці ляльки будуть оберегами для сердець, які втратили найдорожче, але продовжують нести любов і пам’ять крізь роки".

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

 Патріотична година 
"Сила нескорених"
 День українського добровольця… Ми віддаємо шану всім, хто своєю самовідданістю змінює долі, допомагаючи країні в часи випробувань.
 13 березня для учнів 8-9 класів гімназії №29 бібліотека-філія №3 провела патріотичну годину "Сила нескорених". На зустріч була запрошена волонтерка, голова громадської організації "Два крила" Алла Ферващук. Гостя розповіла про організацію, як допомагають військовим.
 Пам’ятаємо, що добровольцями ми називаємо не лише військових, але й волонтерів, медиків та добровольців різних сфер, які щодня долучаються до боротьби за мир та свободу.
 Також до заходу доєдналися учні Хмельницької школи мистецтв "Райдуга". Звучали музичні композиції у виконанні Ульяни Гавриленко та Аріни Гулій. 
 Окрім того, учасники переглянули книжкову виставку "Дорога до волі". "Дякуємо кожному, хто став на захист, і тим, хто допомагає сьогодні. Вони  серце і душа нашої країни",  підсумували бібліотекарки. 

неділя, 9 березня 2025 р.

 День народження 
великого Кобзаря
 Щороку 9 березня українці по всьому світу відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника.
 Уся його творчість пройнята пафосом спопеляючого гніву проти будь-якого гноблення, насилля, проти приниження людської гідності й водночас пронизана палкою любов’ю до простої людини-трудівника, на сторожі якої він поставив своє Слово.
 Шевченкова поезія – це не розважальне легке чтиво, а вистраждані серцем думи, тяжкі думи про долю народу, що "стали на папері сумними рядками". Сокровенні рядки поет присвячує рідній Україні з її вишневими садками, розлогими степами, високими могилами й широким Дніпром. Свої думи поет посилає в Україну з надією, що вона їх привітає – і це буде для нього найбільшою нагородою.

 Крізь віки слова Кобзаря залишаються актуальними і сповненими глибокого сенсу для України й українського народу.
 Читачі нашої книгозбірні та учні Ліцею №7 Хмельницької міської ради долучилися до читань віршів видатного митця слова.





 




вівторок, 4 березня 2025 р.

 Вони бачили війну: книги, 
написані українськими військовими
 Книги про війну в Україні є не лише літературними творами, а й свідченнями подій, що визначають історію сучасності. У них розкриваються долі людей, які пройшли крізь випробування, описуються битви за свободу, біль втрат і надія на перемогу. Книга про війну в Україні допомагає зрозуміти глибину конфлікту, який триває вже десятиліття, і дає змогу кожному долучитися до збереження пам’яті про героїв. 
 Андрій Павловський
"Розгром москви"
 
 Україна. 2022 рік. Протистояти орді убивць і мародерів, крім професійних військових, пішли добровольці, які ніколи не були ані на війні, ані в армії. Тепер ці люди повинні об’єднатися й оволодіти мистецтвом убивати заради великої надії – вижити та перемогти.
 Валерія "Нава" Суботіна
"Полон" 
 Всі кола пекла, які вона пройшла за майже рік, Валерія описала у своїй книжці. Постійне спостереження, контроль, приниження, нелюдські умови утримання, критичний дефіцит їжі та води, намагання ворога зламати її фізично й морально, підкорити, залякати, підштовхнути до зради – все це відбувалося з нею. Допити та катування виснажували. Неможливість контактів із друзями й рідними, дезінформація і пропаганда ворога забирали останню надію на обмін і свободу. Але неволя не зламала сміливу жінку, тепер вона – свідок злодіянь рф.

понеділок, 3 березня 2025 р.

 3 березня  Всесвітній день письменника
 Неможливо уявити собі сучасне життя без літератури. Навіть ті, для кого читання не є улюбленим дозвіллям, стикаються з літературними творами, адже сценарій до фільму, стаття в журналі або газеті – це теж праця письменника.
 3 березня кожного року з моменту свого заснування ПЕН-клубом у 1986 році Всесвітній день письменника (World Day of the writer) відзначається в усьому світі, щоб вшанувати працю прозаїків, поетів, памфлетистів, публіцистів, журналістів, істориків та перекладачів, їхній внесок у суспільство та боротьбу за свободу слова.
 Цей день визнання сили слова, його здатності надихати, інформувати та розважати, а також важливої ролі, яку письменники відіграють у формуванні культури та історії, національної пам’яті та ідентичності народу.
 Літературні творіння українських письменників – це творіння не пера, це творіння духу. Пригадаймо твори Т. Шевченка, Г. Сковороди, М. Вовчка, П. Мирного, І. Котляревського, М. Коцюбинського, І. Франка, О. Кобилянської, Л. Українки, М. Хвильового, П. Тичини, М. Рильського, В. Сосюри, О. Довженка, О. Гончара, В. Стуса, Л. Костенко, В. Симоненка, Г. Тютюнника, Д. Павличка, І. Драча та ще багато інших. Ці майстри слова стали голосом громадської думки та народних рухів, залишивши нам безцінні пам’ятки, свої думки й почуття, виражені у творах.
 І сьогодні українські письменники та письменниці все частіше стають для нас прикладом сили та відваги, адже багато з них зараз перебувають на захисті нашої країни: Ілларіон Павлюк, Артур Дронь, Олександр Михед, Валерій Пузік, Богдан Коломійчук, Павло Вишебаба, Андрій Павловський, Олег Сєнцов, Дмитро Лазуткін, Артем Чех, Олена Герасим'юк, Ярина Чорногуз, Сергій Гридін, Артем Чапай, Андрій Лотоцький та Влад Якушев, Сергій Демчук,  Василь Паламарчук. Цей список неповний, адже письменників та письменниць, які стають на захист нашої країни, стає з кожним днем все більше.
 І поки вони забезпечують для нас спокій, їхня творчість продовжує торкатись сердець українських читачів, заспокоювати та надихати.
 Дякуємо кожному та кожній з них! Слава Україні! Слава ЗСУ!