ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

вівторок, 4 березня 2025 р.

 Вони бачили війну: книги, 
написані українськими військовими
 Книги про війну в Україні є не лише літературними творами, а й свідченнями подій, що визначають історію сучасності. У них розкриваються долі людей, які пройшли крізь випробування, описуються битви за свободу, біль втрат і надія на перемогу. Книга про війну в Україні допомагає зрозуміти глибину конфлікту, який триває вже десятиліття, і дає змогу кожному долучитися до збереження пам’яті про героїв. 
 Андрій Павловський
"Розгром москви"
 
 Україна. 2022 рік. Протистояти орді убивць і мародерів, крім професійних військових, пішли добровольці, які ніколи не були ані на війні, ані в армії. Тепер ці люди повинні об’єднатися й оволодіти мистецтвом убивати заради великої надії – вижити та перемогти.
 Валерія "Нава" Суботіна
"Полон" 
 Всі кола пекла, які вона пройшла за майже рік, Валерія описала у своїй книжці. Постійне спостереження, контроль, приниження, нелюдські умови утримання, критичний дефіцит їжі та води, намагання ворога зламати її фізично й морально, підкорити, залякати, підштовхнути до зради – все це відбувалося з нею. Допити та катування виснажували. Неможливість контактів із друзями й рідними, дезінформація і пропаганда ворога забирали останню надію на обмін і свободу. Але неволя не зламала сміливу жінку, тепер вона – свідок злодіянь рф.
 Павло Паштет Белянський
"Битись не можна відступити" 
 Учитель української мови з Кривого Рогу, установник вікон із Дніпра, бандит із Херсона, водій зерновоза з невеличкого полтавського села, власниця кав’ярні на узбережжі Каховського водосховища, письменник із Києва, зварювальник з металургійного комбінату, автослюсар, колишній студент  ніхто з них не планував ставати військовим. Але почалося велике вторгнення російських військ в Україну, і всі вони взяли до рук зброю, щоб захистити свою країну. Тепер вони  бійці окремого штурмового батальйону ЗСУ...
 Валерій Пузік
"З любов'ю 
тато"
 Книжка для сина, написана на війні. Він міг показувати сину світ, навчати і просто бути поруч. Натомість пішов захищати свою державу у російсько-українській війні. Та попри виснажливі воєнні будні головний герой не забуває бути батьком. Так виникає ця книжка  розмова із сином, який залишається далеко, але водночас завжди поруч  у самому серці.
Максим "Далі" Кривцов
"Вірші з бійниці"
 Поезія в окопах, маючи тривалу історію у світовій літературі, сьогодні набуває обрисів одного з наших хлопців, Максима. У його рядках схоплене те філософське "зненацька", яке в одну мить докорінно змінило життя людей в Україні. Вони відновлюють поцінування буденних речей і особливо природи, які через отвір його бійниці набувають нове трансцендентне сяйво. Гумор і сарказм перед обличчям смерті, ніжність і світло.
Юрій Гудименко
"Історії та війни" 
 "Це не зовсім звичайна книга. Тут немає сюжету, немає персонажів, які затримуються надовго. Це  збірка текстів, промов, історичних нарисів, які я писав і пишу донині. Тут є смішні тексти і тексти несмішні, є слова, які я писав у доброму гуморі й ті, які я писав у шпиталі, не бувши певен, що колись встану на ноги. Є навіть тексти, за які мені соромно, але вони все одно будуть тут, у книзі, тому що я їх говорив і я їх написав" (Ю. Гудименко)
Олександр Михед
 "Позивний для Йова"
 Олександр Михед почав писати книжку "Позивний для Йова" у перший день широкомасштабного вторгнення, що трапилося на восьмому році російсько-­української війни. Автор працював над книжкою протягом тринадцяти місяців, писав про те, що пережив разом із дружиною, про своїх батьків, які майже три тижні були в Бучі під час окупації. Про те, як змінюємося ми, як наша повсякденна мова стає мовою війни, колись звичні й важливі речі  ?болючими тригерами, а певні відчуття та емоції  ?такими, які хочеться забути, але й водночас запам’ятати назавжди.