ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

вівторок, 3 листопада 2015 р.

Аудіокниги. Плюси та мінуси 
    Брак часу, завантаженість – все це примушує нас йти на певні компроміси. Ми менше стали самі звертатися до першоджерел, а більше до напівфабрикату, до того ж інтернету, який замінює нам друзів, театр, книги. Все більше людей обміняли їх на аудіозаписи.
    Головна відмінність аудіокниги від друкованої книги і в той же час основна її перевага у тому, що  її не треба читати, а слухати.  Слухаючи книгу ми абсолютно вільні і можемо займатися всім чим завгодно: готувати їжу, займатися спортом на тренажерах, їхати у громадському транспорті і т.д. Але ця позитивна якість аудіокниг має і зворотний бік. Прослуховування літературного твору вимагає уваги, тому аудіокниги – не краща розвага для тих, хто знаходиться за кермом.
   Основними перевагами аудіокниг є також і такі, як можливість не напружувати очі і читати книги у великій кількості (що далеко не завжди було доступне людям з поганим зором), можливість безкоштовно скачати аудіокнигу з спеціалізованих сайтів (тоді як друкарські видання сьогодні коштують достатньо дорого).
  Не дивлячись на позитивні моменти, прослуховування аудіокниг може провокувати і неприємності, тому до такого "читання" необхідно відноситися дуже обережно. Найголовнішою небезпекою є те, що аудіокнига сильно відволікає від зовнішніх подій. Якщо прослуховування  музики під час прогулянок створює фон для руху, то аудіокнига здатна повністю захопити слухача, що дуже небезпечно при переходах на жвавих трасах тощо.
   Читаючи  книги в паперовому форматі можна вернутися назад, перечитати те, що незрозуміло. Коли ж відбувається прослуховування аудіокниги,  інформація сприймається  тільки на слух. Тому якість сприйняття безпосередньо залежить від того, наскільки цікава книга.
    І, нарешті, аудіокниги позбавляють читача пристрасті справжнього бібліофіла – перегортання сторінок. Тільки паперову книгу можна перегортати і відчувати, тому що в руках ти тримаєш саме літературу, надбання світової культури.