ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

четвер, 9 січня 2025 р.

 5 найочікуваніших 
книжок січня
 Січень – це не лише початок нового року, а й час для нових читацьких планів і покупок! Створили для вас добірку із 5 новинок, які вже зовсім скоро приїдуть із друку, а передзамовити їх можна просто зараз! Обирайте та читайте найкраще найпершими!
 Саймон Толкін
"Нічийна земля"
 Це історичний роман, який автор присвятив Дж. Р. Р. Толкіну. Головний герой книжки, Адам Рейн, із дитинства знав, що таке бідність, втрата найрідніших людей, тяжка праця. І от, коли його життя почало налагоджуватися, світ здригнувся від війни, яка не знає жалю… Частина книжки висвітлює битву на Соммі – наступальну операцію армій Великої Британії та Франції проти Німеччини під час Першої світової війни, у якій узяли участь понад три мільйони людей. Понад мільйон із них були вбиті чи поранені, тому битва при Соммі вважається однією з найсмертоносніших за всю історію людства. 
 Крістіна Лорен
"Формула спорідненої душі"
 Джессіка Дейвіс  чарівниця даних і статистики, яка самостійно виховує донечку й звикла покладатися лише на себе. Вона не вірить у романтичні стосунки й не любить хаотичних побачень, хоча іноді їй буває важко й самотньо. Якось Джесс дізнається про GeneticAlly  нову компанію, що займається підбором партнерів на основі ДНК. Знайти споріднену душу через науковий підхід? Перевіреність цифр  такий метод Джесс розуміє. Принаймні так вона думає, поки її тест не показує нечувану 98-відсоткову сумісність із самим засновником GeneticAlly. 

вівторок, 7 січня 2025 р.

10 причин, чому наш 
мозок хоче читати

  Третина українців за рік не прочитує жодної книжки, зате дві третини щодня знаходять час увімкнути телевізор. У світі гаджетів та повсюдних екранів дуже легко забути про насолоду від неспішного читання книжок. У Всесвітній день книги та авторського права, який традиційно відзначають 23 квітня, хочеться нагадати, що читання може бути чимось більшим, ніж відпочинком, проведенням дозвілля чи потребою. А тому зібрали для вас найцікавіші факти та дослідження про те, як книжки впливають на нас і чому мозок так любить читати.
 Читання "прокачує" мозок
  На думку вчених, читання є одним з найскладніших завдань для мозку. А що складніші завдання ми перед ним ставимо, то менше відпочинку він має, а отже – то ліпші наші розумові здібності й пам’ять. Так, вчені з’ясували, що під час читання активізуються одразу 17 ділянок головного мозку! Щоразу, коли ви читаєте, створюються нові синапси, які дозволяють зберігати більше спогадів, а отже, підтримувати гостроту пам’яті.
 Читання знижує ризик хвороб мозку
  Читання знижує в 2,5 рази ризик розвитку хвороби Альцгеймера у старшому віці. Тоді як перегляд телепередач, навпаки, підвищує ризик.  Так читання є найдоступнішим тренажером для нашого мозку, що підтримує його в тонусі та запобігає слабоумству та іншими процесам деменції.
 Читання змінює нас
  Читання має особливий вплив на наш мозок. Фрази "ця книжка змінила моє життя" чи "після прочитання цієї книжки я вже ніколи не буду такою/таким, як була/був" не такі вже й пафосні. Як стверджують вчені, з кожним новим досвідом, новим враженням, новою емоцією, а значить і новою книжкою, – ми стаємо іншими людьми з новими нейронними структурами та зв’язками, з новими знаннями.
 Читання розвиває навички критичного
 та аналітичного мислення
  Вам, мабуть, траплялося читати детектив, трилер або написаний у формі квесту чи загадки роман і ще до кінця книжки розв’язати основу загадку чи розкрити таємницю. У такому разі ви залучали навички аналітичного та критичного мислення, взявши до уваги відомі вам подробиці. Навички критичного мислення стануть вам у пригоді під час ухвалення важливих щоденних рішень. Що більше ви читаєте, то краще розумієте, що ви читаєте і як це можна застосувати в реальному житті.
 Читання поліпшує концентрацію та увагу
  В епоху "клікових" технологій наш мозок вимушений постійно перемикатися з одного на інше, виконуючи одночасно різні завдання. І тільки-но ми вирішили взятися за роботу, як прийшло сповіщення в месенджері або задзвонив телефон чи хтось про щось запитує, і все – потрібну концентрацію втрачено, а ми почуваємося розгубленими. Читання дозволяє поставити життя "на паузу" й свідомо прожити те, що ми читаємо. При цьому під час читання вся наша увага зосереджується на написаній історії, а світ довкола перестає існувати.

пʼятниця, 3 січня 2025 р.

 Добірка книг, які варто прочитати 
на новорічні свята
 Різдвяні та новорічні свята  це час затишку, родинного тепла та історій, які надихають, гріють душу й нагадують про важливість віри в дива. Якщо ви шукаєте книгу, яка перенесе вас у святкову атмосферу, Старий Лев зібрав для вас кілька найкращих зимових історій для всіх вікових категорій.
 Кейт Форстер
"Різдвяний пудинг з побажаннями"
 Кріста Грайстоп, відома шеф-кухарка, змушена розпочати жит­тя з чистого аркуша. Вона й не очікувала, що напередодні Різд­­ва втратить свій улюблений ресторан, шукатиме роботу й залишиться сама. На допомогу приходить найкраща подруга й рекомендує Крісті влаштуватися кухаркою до однієї багатої родини на різдвяні свята. Кріста ще не знає, що їй доведеться мати справу з харизматичним мільярдером та його непосидючими синами-­близнюками. Завдяки своєму вмінню вкладати любов у при­готування їжі, жінка сповнена рішучості зробити це Різдво незабутнім для сім'ї Фер'є і, можливо, повернути власне життя на пра­вильний шлях.
Емма Гезерінґтон
"Це Різдво"
 Роуз завжди любила Різдво, але тепер усе змінилося. У пошуках затишку та усамітнення вона тікає до котеджу в Донеголі, щоб у тихій сільській місцині провести святковий час лише сама. Чарлі вперше у житті планує зустріти Різдво на самоті. Можливо, для когось це найпрекрасніша пора року, але не для нього. Не цього року. Тож він винаймає котедж у тихому поселенні. Та коли у двері котеджу увійшла незнайомка, обоє розуміють, що їхнє помешкання для відпустки заброньовано двічі. Кожен сподівався провести це Різдво наодинці, але життя може змінитися назавжди, якщо двоє раніше незнайомих людей,  а в кожного свої внутрішні травми,  погодяться провести його разом.