ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

суботу, 7 липня 2012 р.


Дотепер існує повір'я, що все загадане у ніч на Івана Купала точно збудеться.
З 6 на 7 липня українці традиційно відзначають ніч на Івана Купала, яка вважається святом молоді та кохання.
Усі обряди на Купала є значною мірою містичними. Важливе значення в купальській обрядовості має очищення вогнем та водою - вогонь розпалюють ввечері і підтримують полум'я аж до ранку.
Стрибки через купальське вогнище супроводжуються примовляннями та ворожіннями "на силу, на здоров'я, на красу, на врожай". Святковим ранком усі мають скупатися у цілющій воді.
Дотепер існує повір'я, що все загадане в цей день, неодмінно здійсниться.
Трохи історії.
Історія свята бере свій початок зі старовини, воно було таке популярне серед народу, що навіть найфанатичнішим вірянам довелося змиритися з ним і полюбити.
У цей день усі свої палкі почуття можна висловити за допомогою стихій - води і вогню, і за допомогою музики, танцю та жартів.
У ніч на Івана Купала хлопці та дівчата збираються у веселі компанії та розважаються на берегах озер і річок: палять величезні багаття, стрибають через них, водять хороводи. Також дуже популярні еротичні ігри.
У цей день здавна дівчата пускали по річці вінки, гадаючи, звідки чекати нареченого, і шукали квітки папороті, вірячи, що так можна знайти удачу на все життя. Але це ввечері, а вранці на Івана Купала хлопці та дівчата вибігали на вулицю, сідали на мітли і дражнили одне одного, виявляючи так свою симпатію вподобаній людині.
Наші предки були твердо переконані, що саме на Івана Купала можна знайти справжнє кохання. Саме тому на Івана Купала дівчата плетуть вінки і з їх допомогою ворожать на судженого. А ще ці вінки святять у церкві, а потім поять хворих настоєм на травах з купальського вінка.