ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

пʼятниця, 15 квітня 2022 р.

 Здобуваємо нові 
знання і навички
 
  Щоб підтримати українців, вітчизняні та закордонні онлайн-платформи відкривають доступ до безлічі різноманітних курсів, проєктів та можливостей від опанування IT до порад для журналістів. Читомо зібрав для вас ті освітні пропозиції, якими вже можна скористатися.
Для покращення навичок у менеджменті  
  
  Фонд Zagoriy Foundation запустила освітній курс Charity Match 2.0 для неприбуткових організацій та волонтерських обʼєднань, спрямований на підвищення знань у проєктному менеджменті, фандрейзингу, комунікаціях, звітності та участі у грантових конкурсах. 
  Програма курсу складається з 5 блоків: 1) проєктний менеджмент: зміна фокусу діяльності та оптимізація роботи під час війни; 2) партнерства: побудова зв’язків із міжнародною спільнотою, робота з партнерами та етикет спілкування у надзвичайних ситуаціях; 3) фандрейзинг: подача грантової заявки, міжнародні платформи для фандрейзингу та приклади успішного фандрейзингу у період війни; 4) комунікації: зміна tone of voice під час війни, релевантний контент та правила коректної комунікації; 5) звітність: зміни в законодавстві, звітність у період війни, нюанси роботи волонтерів та волонтерських об’єднань.
  Старт навчання: 18 квітня. 
  Реєстрація: для участі треба заповнити форму за посиланням
 Для навичок у промо і рекламі 
  
  Онлайн-школа IT-компанії Boosta Boosta Academy пропонує безплатно опанувати одну з digital-професій: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr (онлайн-ринку послуг позаштатних працівників). Щоб отримати доступ до будь-якого з цих курсів, треба заповнити Google-форму.   
  Старт: курс доступний постійно.  
  Реєстрація: потрібно заповнити гугл-форму, звернувшись на сторінку. 
  
  Платформа Кампстер пропонує курси із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, копірайтингу. Навчання з різних тем триває від одного місяця для чотирьох. Щоб розпочати, треба обрати потрібний курс на сайті. 
  Старт: курси доступні постійно. 
  Реєстрація: на курси можна зареєструватися за допомогою пошти. 
 
  Genius.Space українська онлайн-платформа для опанування нових професій у сфері маркетингу, фінансів, управління, дизайну чи бізнесу.
 На сайті доступні курси із комплексного інтернет-маркетингу, курс для створення чат-ботів, B2C-консалтингу, SoftSkills, WEB-дизайну, SEO, копірайтингу та інші. До кожного курсу додали й курс англійської мови.
  Старт: курси доступні постійно.
  Реєстрація: щоб отримати безкоштовний доступ до навчання, потрібно обрати одну з навчальних програм, заповнити анкету учасника для перевірки та верифікації й приєднатися до телеграм-каналу учасників ініціативи.
Для журналістів і представників медіа 
Кілька корисних курсів від Prometheus про 
 
  Громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів Prometheus надає можливість журналістам та іншим працівникам медійної галузі пройти курс із цифрової безпеки. 
  На курсі розповідають про загрози цифровій безпеці, фішинг, безпеку авторизованих додатків та довірених сервісів, попередження втрати інформації, захист пристроїв від дистанційного доступу та інше. Курс розробили в межах Проєкту "ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні".
  Старт: курс доступний постійно. 
  Реєстрація: чергова реєстрація закінчилася 5 квітня. 
 Крім того, на платформі Prometheus безплатно доступний курс "Інформаційні війни". Він допоможе зрозуміти, що таке інформаційна війна, вивчити специфіку феномену інформаційних війн, дізнатися про особливості війн, які ведуться з використанням "інформаційної зброї".  
 Старт: курс доступний постійно. 
 Реєстрація: додаткової реєстрації курс не потребує, потрібна тільки реєстрація на платформі. 
 Тривалість курсу 4 тижні. 
  Організація Media Development Foundation пропонує курс із толерантного висвітлення подій без сексизму, дискримінації та стереотипів. До курсу увійшли 14 освітніх лекцій з відео та короткими конспектами занять, а також інтерв’ю з відомими українськими редакторами й редакторками. Після перегляду всіх матеріалів можна перевірити отримані знання, пройшовши фінальний тест.  
  Старт: курс відкритий постійно. 
  Реєстрація: реєстрація не потрібна.
Для вивчення мов  
  
 Одна з найбільших платформ для вивчення мов Mondly розблокувала преміальний доступ для українців, які втекли від війни, у країнах ЄС. 
  Як зазначили на сайті додатку, ініціатива спрямована на те, щоб допомогти біженцям подолати мовний бар’єр і відчувати себе комфортно під час спілкування в іншій країні. 
  Доступ відкрили до 25 європейських мов, серед яких англійська, польська, румунська, хорватська, фінська та інші. Щоб розпочати вивчення, треба перейти за посиланням і вказати українську мову як рідну.  
  Старт: додаток доступний постійно. 
  Реєстрація: потрібно завантажити додаток та створити профіль.  
  
 Освітня компанія Odilo створила рух #OdiloStandsWithUkraine, що допомагає українським біженцям вивчати іноземні мови та зберігати культурний зв’язок з Україною. Крім того, екосистема забезпечує багатоформатний простір для розваг, де вони можуть спілкуватися з іншими учнями. 
  У межах проєкту працює платформа, яка допоможе вивчити мову нової країни проживання та отримати підтримку для культурної асиміляції  (для вивчення доступні всі європейські мови), також розробники забезпечили легкий доступ до тисяч освітніх ресурсів від різних платформ і в різних форматах українською мовою та доступ до розважального та освітнього контенту різними мовами, серед яких й українська. 
  Старт: пропозиція доступна постійно. 
  Реєстрація: потрібно зареєструватися на платформі. 
  
  На онлайн-ресурсі LingQ українці можуть безплатно вивчати 24 мови: англійську, французьку, іспанську, японську, італійську, німецьку, китайську, португальську, шведську, корейську, нідерландську, польську, грецьку, фінську, норвезьку, чеську, арабську, Іврит, турецька, латинську, румунська, есперанто. Щоб отримати доступ до преміум-акаунту, потрібно написати в службу підтримки. 
  Старт: пропозиція доступна постійно.
  Реєстрація: зареєструватися можна за посиланням. 
Для дизайнерів 
  
  Платформа Projector Institute відкрила доступ до 12 відеокурсів факультету "Гуманітаріум". Це лекції про мистецтво, дизайн, сучасну українську літературу, філософію, рекламу, телебачення, а також "Відеоігри: історія гейміндустрії", "Комікс-культура", "Феномен аніме". Повний перелік можна переглянути тут
  Курси відкрили напередодні повномасштабного вторгнення, а потім доступ продовжили до перемоги та місяць опісля. 
  Отримати курси можна за промокодом 0688-5072. 
  Старт: курси доступні постійно. 
  Реєстрація: потрібно створити акаунт на Projector. 
  
  Освітній майданчик "Креативна практика" зробили безплатний доступ до курсів з веб- та графічного дизайну, програмування, ведення стартапів. Також на сайті можна переглянути майстер-класи та лекції. Крім того, платформа запустила безкоштовний марафон креативної практики — серію лекцій та майстер-класів від українських фахових дизайнерів, артдиректорів, копірайтерів та інших фахівців. 
  Старт: курси доступні постійно. 
  Реєстрація: потрібно створити акаунт на платформі. 
Розширити кругозір 
  
  Освітня платформа Coursera у співпраці з Міносвіти пропонує Coursera for Campus Basic всім українським вищим навчальним закладам та їх студентам.Університети та інститутам в Україні надають доступ до понад 5200 курсів і 2200 проєктів від провідних університетів і партнерів Coursera.   
 Старт: програма доступна з 24 березня 2022 року до 24 березня 2023 року. 
 Реєстрація: для реєстрації студентам потрібно мати корпоративну пошту свого університету.  
   
  Освітній проєкт ITVDN відкрив безплатний доступ до курсу з програмування. Також на платформі можна знайти безплатні вебінари на ІТ-теми.   
  Старт: курси доступні постійно.  
 Реєстрація: щоб розпочати навчання, треба  авторизуватися на сайті та заповнити заявку за посиланням.