ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

четвер, 10 травня 2018 р.

Шукаємо мотивацію 
у книжках
  Займаєтеся ви спортом чи розпочинаєте стартап, бажаєте дізнатися більше про людську свідомість, чи віднайти спокій у буремному житті, а може просто хочете дослідити цікаві місця величезного міста – ми підібрали для вас 10 книг, які мотивують на щось нове та надихають на розвиток.
Брайан Трейсі "Максимум успішності. 
Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу"
  У світі бізнесу ім’я Брайана Трейсі не потребує презентацій – мотиваційний спікер, консультант сотень компаній, автор трьох десятків книг із саморозвитку здобув загальновизнану популярність уже давно. Теми самореалізації, тайм-менеджменту, ведення бізнесу та продажів освітлюються в його творах з усіх сторін, і "Максимум успішності. Стратегії й навички для розкриття прихованого потенціалу" не стала винятком. Як розвинути приховані в кожному навички для досягнення успішності, почати діяти та перестати відкладати на потім, як, власне, досягти успіху? Розкаже Трейсі у своїй книзі, посилаючись на засади таких наук, як психологія, релігія, політика та історія. Нехай перелік вас не лякає – головною метою книги є все ж заставити вас діяти в тій сфері, про яку ви давно мріяли, відкинувши відмовки та лінь. 
Адам Грант, Шеріл Сендберг "План Б. 
Як протистояти біді, стати витривалим і повернути радість"
  Хтось може мотивувати вас бути щасливим. "План Б. Як протистояти біді, стати витривалим і повернути радість" – підтвердження цій тезі. Дослідження психолога, бізнес-консультанта та колумніста The New York Times Адама Гранта поєднались у книзі з особистим трагічним досвідом головного операційного директора Facebook Шеріл Сендберг. Прикладом тих, хто переніс втрати, автори доносять до читачів думку про те, що після найсильніших ударів долі можливо – та потрібно! – бути щасливим, повернувшись до життя. Потрібно, адже власним прикладом кожен із нас не лише розвиває власну емпатію та налагоджує стосунки з оточуючими, але й надихає інших бути витривалішими. 
Ґретхен Рубін "Проект Щастя" 
  Що робити, коли маєш усе, але щасливим не почуваєшся? Змінювати реальність навколо, удосконалюючи її! Ґретхен Рубін розпочала річний Проект Щастя, присвятивши кожен місяць розвитку окремих навичок, як то покращенню стосунків із коханою людиною, розбору захаращеної речами шафи або ж відновленню зв’язків зі знайомими, яких ви давно загубили, але хочете віднайтись. Приклад Ґретхен започаткував марафон проектів у всьому світі – щороку люди складають плани, як стати щасливішими, та дотримуються їх відповідно до власних потреб. Усе можливо, запевняє нас автор, а найдовша подорож розпочинається з першого маленького кроку. Чому б його не зробити зараз?
 Робін Норвуд "Жінки, які кохають до нестями"
  Що є любов, а що – хвороба, яка маскується під неї? Чому знову і знову жінки обирають чоловіків, котрі прирікають їх на страждання? Де межа між коханням і залежністю? Як знайти здоровий баланс у стосунках? Робін Норвуд пояснить різницю як психотерапевт зі стажем. В основі залежності від чоловіків, що поводяться неприйнятно, лежить страх – страх самотності, страх болю, страх бути осоромленою в чужих очах. Як прийняти наявність проблеми, подолати страхи та налагодити своє життя, розкаже Робін Норвуд. Проте зазначу: якщо ви таки кохаєте до нестями, читати буде важко. Але це вже перший крок на шляху до успіху та зцілення себе та стосунків.
Девід Аллен "Як упорядкувати справи. 
Мистецтво продуктивності без стресу" 
    Чергова книга про те, як бути продуктивним та тримати себе в руках? Саме так! Проте її автора, Девіда Аллена, називають одним із найкращих теоретиків продуктивності, тож "Як упорядкувати справи" заслуговує на вашу увагу. Правило двох хвилин (та стандартне місце для ключів – здавалося б, дрібниці. Але подумайте лише, скільки часу на день забирають такі дрібниці, коли ключі ви знайти не можете? А наскільки це вибиває з продуктивного русла? Три розділи книги розкажуть читачеві про: важливість планування та його місце в повсякденному житті й роботі; планування на практиці, або як відділити кукіль від пшениці; силу зосередженості і введення планування/фіксування даних у звичку та як цього досягти для тривалого використання.
Чарлз Дахіґґ "Кмітливіші, швидші, кращі. 
Секрети продуктивності в житті та бізнесі"
  Чому за схожих вихідних даних одні люди чи компанії досягають успіху, а інші зазнають невдачі? Як мотивувати самого себе, коли дійшов до повної втрати цікавості тим, що відбувається? На прикладах тих, хто був за крок до провалу, автор не дасть читачеві покрокові інструкції з досягнення успіху, але змусить розширити кругозір та думати, шукаючи варіанти, що підійдуть саме вам. Відомий читачам "Силою звички", у другій книзі Дахіґґ торкається питань мети, новаторства та мотивації. Цим, власне, книга походить на "Від хорошого до величного" Джима Коллінза, котрий також розглядав вихідні дані компаній та дії їхніх лідерів, серед яких одні здійснювали прорив у бізнесі, а інші лишалися на місці.
Джессіка Бекол "Право на помилку. 
25 успішних жінок розповідають про те, 
чого їх навчили власні помилки"
  Серед історій про приголомшливий успіх та досягнення мети "Право на помилку" стане абсолютним релаксом для тих, хто стомився відчувати себе нездарою, читаючи про досягнення інших. Книга Джессіки Бекол – маніфест помилкам. Саме тим жахливим промахам та факапам, котрі одного моменту здаються провальними, а фактично – є неоціненним досвідом, який не купиш за гроші. Двадцять п’ять жінок на сторінках цієї книги розвінчують міф про абсолютний успіх на шляху до мети, розповідаючи інколи смішні ситуації, а інколи історії, що вимагали серйозних рішень. Узагальнити ідею збірки можна так: "Хто не робить, той не помиляється", а правом на похибку володіють усі, адже це лиш означає, що ви рухаєтесь, а не застигли у своєму розвитку.
 Джо Диспенза "Ефект плацебо. 
Коли розум стає матерією"
  Книга-виклик для поборників медицини. Чи потрібні ліки в нашому житті, чи ж людина може думкою зцілити сама себе? Сам приклад автора може відповісти на це запитання, адже те, як він сам себе змусив ходити після нещасного випадку (що було майже безнадійним за пророцтвами лікарів), викликає захоплення. Як працює наш мозок? Реагує він на склад ліків чи ж на нашу впевненість у їхній дієвості? А якщо вірно останнє, чи потрібно нам взагалі приймати препарати? Можливо, зцілення думкою таки реальне? Наукові дослідження та факти, викладені Диспензою, варті уваги, якщо й не змусять вас відмовитися від усталеного плину речей. Врешті решт, мозок людини дійсно неймовірна структура, у якій ще багато невідомого, тож хтозна, чи варто відкидати описані автором практики як недієві.
Андре Моруа "Мистецтво жити"
  Інколи необхідна не лише мотивація до дії, а й до самого життя. Згідно з Андре Моруа, життя – це узагальнююче мистецтво, котре включає в себе вміння думати, кохати, працювати та керувати й навіть старіти. Своїм філософським монологом Моруа охоплює всі ці вміння, розглядаючи їх окремо та згодом синтезуючи в одне. Сповнені ліризму та добра гуманістичні роздуми автора, питання людських почуттів та світосприйняття, тонко висловлене абсолютне розуміння настроїв людини – все об’єдналося в "Мистецтві жити". Якщо ви не читали (або ж читали та любите) "Листи до незнайомки" та "Відкритий лист молодій людині про науку жити" Моруа, швидше надихайтесь "Мистецтвом жити", книгою, яку вперше перекладено українською.
 Тарас Прокопишин, Володимир Бєглов, 
Інна Березніцька "theUKRAINIANS. Історії успіху" 
   theUKRAINIANS – проект, який доводить, що не лише закордоном є поняття успішної людини. Усе починалось з сайту, але зібрані протягом першого року його існування двадцять розповідей про успіх українців дали життя першій книзі проекту. Любомир Гузар та Мирослава Гонгадзе, Павло Шеремета та Віктор Морозов, Борис Гудзяк та Ярослав Грицак… Які вони, українці нового часу? Насамперед, принципові та відверті. Змінюючі країну. Новатори. Перша двадцятка тих, хто рухає Україну вперед та несе зміни в маси, чекає на вас – саме для того, щоби подарувати натхнення на контролювання власного життя. Бути вірним власним принципам, не залежати від інших, йти вперед – основні меседжі "theUKRAINIANS. Історії успіху". Хай вони надихнуть і вас!
   Джерело: Yakaboo