ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

субота, 9 жовтня 2021 р.

 Як знаходити час на книжки
 Як знаходити час на книжки? Чи можна вважати себе культурним, якщо не читаєш зовсім? Як брати від книжок більше? Для того щоби знайти одну годину на читання протягом дня, більшості людей треба скоротити час, який вони витрачають на соцмережі, всього на третину. І ось кілька порад, як це зробити, від справжніх книголюбів, пише Вікенд.
Як знайти час на читання книжок

  Знаходьте вільну хвилинку протягом дня на читання книг:
  📖  20 хвилин зранку, поки п'єте каву;
  📖 40 хвилин в транспорті на роботу;
  📖 40 хвилин в транспорті додому;
  📖 мінімум 40 хвилин перед сном;
  📖 на вихідних в середньому, години чотири (2 в суботу, 2 в неділю. Інколи більше, інколи менше, а інколи ніскільки). Так, за тиждень набігає 15-16 годин читання. За такий час можна прочитати 2-3 середні книжки. Тобто за місяць – від 8 книжок і більше.
 Але головна проблема для багатьох читачів
– не знайти ці 15-16 годин, а використати їх саме на книжки, а не на гортання гаджетів або перегляд серіалів. Читання – це така ж звичка, як і чистити зуби, або випивати чашку кави зранку. Це такий же наркотик, як і кофеїн. Підсідаєш – і вже не можеш зупинитись.
 Це і є головний лайфхак
– завжди носіть з собою в сумці цікаву книжку. Нехай на вашій тумбочці у ліжка лежать кілька романів, які хочеться прочитати. А велика книжкова полиця вдома одним своїм виглядом натякає, що варто б знайти годинку для читання. У цьому плані паперові книжки більш виграшні, аніж електронні. Втім, який-небудь Kindle у красивій обкладинці теж може манити і вабити, якщо завжди лежатиме під рукою заряджений. 
 Як брати від книжок більше 
 Статья, Приучить себя к чтению: как читать больше и лучше, Вокруг книг
  Є три важливі питання, на які потрібно собі відповісти, коли читаєш будь-яку книжку:
  📖 Про які роки йдеться?
  📖 В якій країні відбувається сюжет?
  📖 В які роки і в якій країні автор цю книжку писав?
  Біографію автора теж прочитати не завадить. Здавалося б, це очевидно. Але ви здивуєтесь, скільки читачів навіть не замислюються щодо відповідей на ці питання. Вони читають поверхнево і хапають лише по вершечках
тільки сюжет. Натомість контекст книжки може відкрити в ній зовсім інші світи. Навіть ці три прості питання скажуть про неї дуже багато.
  Якщо ви хочете читати ще більш осмислено, можна прочитати книжки про те, як читати
Ростислав Семків "Як писали класики" та "Як читати класиків". Для тих, хто робить перші кроки у світі графічних романів, Скотт Макклауд "Зрозуміти комікси" тощо.
Навіщо читати?
Як читати одну книгу на тиждень
  Оперуючи результатами недавнього соцдослідження про те, що 60% українців не прочитали за рік жодної книжки, дехто каже, що це показник низького IQ українців. Середньостатистичний IQ у нас дійсно лишає бажати кращого, але від читання книжок це залежить не так сильно, як здавалося б.
  Книжка
це лише текст, сформований у цілісний продукт. Це не робить текст автоматично хорошим, а його читача розумнішим. Більш того погана (пропагандистська, брехлива, маніпулятивна, сектантська, або просто дуже погано написана) книжка може зашкодити.
 Отже, навіщо тоді читати?
 📖 Це задоволення. І нічого поганого в цьому слові немає. Давайте дозволимо собі отримувати задоволення від книжок, а не просто інформацію/ерудицію/користь.
 📖 Хороші книжки вчать проводити паралелі та копати глибше (знову ж таки, якщо читати вдумливо, а не поверхнево).
 📖 Це вчить складати слова в речення і грамотно писати. У наш час це дуже корисна навичка
адже за допомогою цікавих, красиво написаних постів у Фейсбук сьогодні може розкрутитись будь-хто.
  📖 Свій варіант (зрештою, чи треба вигадувати якісь причини, якщо вам просто хочеться взяти до рук книжку?).
Як надихати себе на читання
 
  Навіть книголюб може надовго випасти з читання, якщо не оточуватиме себе відповідними людьми та інформаційним полем. У вас бувало таке, що ви любите чимось займатись, але з якихось причин припиняли цим займатись, а через кілька років згадували, і дивувались: чому я так довго цього не робив? Зазвичай це відбувається тому, що довкола немає відповідної атмосфери. У щоденній рутині ти просто забуваєш про те, що може принести задоволення. Щоб не "забувати" про читання:
 📖 Підпишіться на телеграм-канали про книжки та відповідні групи у Фейсбуці (наприклад, "Враження.ua"). Розповіді про нові книжки та відгуки на прочитане викликають бажання теж взятись за книжку.📖 Підпишіться на розсилку новинок та акцій від видавництв. Для цього достатньо лишити свою електронну адресу на їхніх сайтах. Розсилки надихатимуть вас на читання.
 📖 Підпишіться в соцмережах на книжкових блогерів.
 📖 Слухайте книжкові подкасти. Наприклад, "Книжковий базар" від "Медузи", або український "Акустика тіней". Хороший перелік українських книжкових подкастів є тут. Більшість з них вже не оновлюються, але можна послухати попередні випуски
вони не втратили своєї актуальності. 
Ще два важливих лайфхака 
Закладка пластикова "Добрість"
 📖 Купіть різнокольорові пластикові закладки, щоб відмічати місця в книзі, які сподобались. Звісно, якщо ви читаєте паперові книжки, а не електронні. Так ви зможете з часом повертатись до улюблених місць, зберігати цитати та легше писати рецензії, якщо ви їх пишете.
 📖 Не дочитуйте книжки, які вам "не йдуть"! Це така ж погана звичка, як доїдати страву, яка не лізе. Ніякої користі це не принесе, лише шкоду.
  Книжка може "не йти" з дуже багатьох причин.
 📖 Або це справді погана книжка (тоді навіщо витрачати час на  погане?).
 📖 Або ваш поточний стан і настрій з нею не співпадають (тоді ви не отримаєте жодного задоволення. Просто спробуйте відкрити її через кілька років, при іншому настрої, і зможете насолодитись по-справжньому).
 📖 Або ви до неї ще не доросли (тоді тим більше немає сенсу мучитись, все одно не зможете взяти від книжки все, що вона могла б вам дати. Прокачайте свій читацький досвід та ерудованість і спробуйте через кілька років. Або просто змиріться і читайте щось простіше. Це не соромно).
 📖 Це просто не ваш автор, або не ваш жанр (знову ж таки, навіщо тоді мучитись?).
  У світі занадто багато книжок, від яких ви можете отримати справжню насолоду, щоб витрачати час на те, що не йде. Це дуже важливе правило, адже книжка, яку ви з трудом домучили, може відбити бажання читати взагалі на найближчі кілька місяців. Натомість "ваші" книжки спонукатимуть читати все більше і більше.
Для того щоби знайти одну годину на читання протягом дня, більшості людей треба скоротити час, який вони витрачають на соцмережі, всього на третину. І ось кілька порад, як це зробити, від справжніх книголюбів, пише

Джерело: https://acc.cv.ua/news/storystorynka/tsikavo/yak-znayti-chas-dlya-knig-ta-zadovolennya-vid-nih-41880. Сайт http://acc.cv.ua/