ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

суботу, 14 вересня 2019 р.

Мандрівна книгарня розвозить літературу у віддалені місця Франції
  Невелика мандрівна книгарня на колесах доставляє літературу у віддалені села й міста Франції. Її автор й власник Жан-Жак Мегель-Нубер спочатку думав про відкриття цегляної стаціонарної книгарні, але вирішив, що хотів би подорожувати по містах і селах Франції, де книжкові магазини закриваються. Він також хотів жити у цьому ж приміщенні під час подорожей сам.
  Сьогодні простір, в якому він працює і живе, має яскравий інтер’єр із світлими сосновими книжковими полицями та лавками, а фасад пофарбований у темно-синій колір. Сама ж книгарня курсує віддаленими місцевостями Франції з 2017 року.
  "Це просто карт-бланш", – розповідає Поліна Фаге, недавня випускниця школи дизайну інтер’єрів, яка допомогла створити La Maison Qui Chemine (або "Мандрівний будинок") зі своїм хлопцем –  столяром.
  Крихітний будинок вміщує близько 3000 книг, вагою близько 1300 фунтів. Тим не менш, керування книгарнею через гірський хребет на кордоні Франції зі Швейцарією не для слабкого серця. "Підняття не складне, – каже Мегель-Нубер, адже книгарня більша, ніж звичайний мобільний будинок, хоч і менша, ніж причіп-трактор.
  "Спускатися складно, оскільки буксирування важче, ніж кабіна вантажівки", – додає власник. Тож, він знімає книги з верхніх полиць під час подорожі до нижнього центру ваги автомобіля. А ще у книгарні є повністю функціональна ванна кімната, кухня і особистий кабінет. Міста зазвичай запрошують власника на місцеві фестивалі.
  Оскільки власник хворіє астмою, у будиночку використані екологічно чисті фарби на основі лляної олії. Кругле віконце пропускає повітря до піднятого ліжка, яке розташоване так близько до стелі, що ледве помітно з підлоги.
  У архітекторів є навіть свій сайт, де детально описано, як будувався будиночок і як він функціонує. А також, скільки коштує зробити такий невеликий мандрівний дім для себе. Після проекту із книгарнею – архітектори стали затребуваними і відомими.
  Джерело: Читомо