ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

четвер, 5 вересня 2019 р.

Книги, що розвивають 
мовлення
http://www.ourfuture.ru/wp-content/uploads/2017/08/reading-book-mother-child.jpg 
  Малюкам і дошкільнятам, підліткам і дорослим необхідно читати, щоб розвивати мовлення. Але які книги і як читати, щоб цього досягнути? Насамперед варто підібрати матеріали, що розвиватимуть різні сторони мовлення: граматику, лексику, збільшать словниковий запас, пояснять значення слів, познайомлять з буквами, розвинуть мислення і увагу. Іноді недостатньо просто прочитати текст книги, варто уважно розглянути малюнки і обговорити них, вчитись переказувати і ще багато іншого. ВСЛ підібрало 5 книг, які стануть у нагоді і малюкам, і дошкільникам в розвитку мовлення.
Катерина Міхаліцина 
"Хто росте у саду"
https://img.yakaboo.ua/media/catalog/product/cache/2/image/546x/00c1a1eab9920e00d38dc8798e6142c9/i/m/img088_94.jpg 
  Ніжний і ліричний сюжет доповнюють м'які, затишні картини саду. На такому матеріалі якнайкраще можна розвивати зв'язне мовлення з дошкільнятами. А після прочитання тексту можна спробувати переказати прочитане, або ж пофантазувати й продовжити розповідь за малюнками, зображеними в книзі. Наприклад, як довго летів один із героїв книжки  – Соловей, які пригоди його спіткали, або ж придумати додаткові імена для інших героїв тексту.
Надія Репета 
"Абетка ремесел і професій"
https://img.yakaboo.ua/media/catalog/product/cache/2/image/546x/00c1a1eab9920e00d38dc8798e6142c9/i/m/img178_11.jpg 
  Нерідко одним із найскладніших завдань для дошкільнят стає засвоєння теми "Професії". Багато старих назв ремесел дітям невідомі, а нові складно вимовляти і важко пояснити дитині. "Абетка ремесел і професій" розширює словниковий запас дитини. Авторка співвідносить кожну професію з відповідною літерою української алфавіту, тож окрім професій, дитина вивчатиме абетку. Однак радимо називати букви відповідними звуками, аби в малюка не виникало плутанини у подальшому. Наприклад, кажіть "Р", а не "еР". 
Емілія Дзюбак
"Рік у лісі" 
https://img.yakaboo.ua/media/catalog/product/cache/2/image/546x/00c1a1eab9920e00d38dc8798e6142c9/i/m/img232_39.jpg 
  Цей віммельбух зацікавить як дітлахів від 1 року, так і тих, хто вже ось-ось піде у перший клас. Структура книги дозволяє познайомитися з кожним героєм книги, дізнатися про пори року, місяці тощо. Книжка допомагає вчити граматичні категорії, розповідаючи, наприклад, що кажан висить НА гілці, а білка сидить У дуплі. Також для наймолодших читачів і читачок буде корисно прослідкувати сезонні зміни в житті тварин і описати їх. Можна з'ясувати хто і що їсть, де живе, як звати маму, а як дитинчат, як тварини доглядають за малюками. 
Валентина Рожнів 
"Що я вмію" 
 
  Книга чудово пасуватиме для розвитку мовлення найменших, адже на кожній сторінці є не лише римовані речення, а у візуальний супровід. А для кращого запам'ятовування звуків, що дитина може повторювати віршики за дорослим. У книзі зібрані основні навички і дії, якими володіє дитина дошкільного віку, тому малюку цікаво повторювати жести і вимовляти звуки. Наступний етап роботи з виданням  бесіда за малюнками, переказ історії, пошук персонажа, який є на кожній сторінці, а вкінці книги звісно зібрані цікаві питання для переказу і закріплення матеріалу. 
Василь Фадієнко 
"Тварини на фермі"  
https://inpleno.com.ua/images/000098301.jpeg 
  Книга з рухомими елементами стимулюватиме дитину до розвитку мовлення. Неможливо не рохкати, коли свині виглядають із коробки J. Саме домашні тварини стимулюють мовлення дитини, адже їх легко наслідувати. Для цього достатньо розгорнути книгу і пригадати тих тваринок, які бачила і знає дитина та разом пригадати і спробувати відтворити звуки, які вони видають. А ще з цією книжкою можна вчити нових тварин і запам’ятовувати коротенькі віршики про них. Такі знання й навички розвиватимуть пам’ять і відчуття ритму, що теж надважливо для якісного мовлення й дикції.