ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

пʼятницю, 8 грудня 2017 р.

12 типів читачів і варіанти
 подарунків для них
  Коли на ринку з’являються мандарини, то свята вже близько, а отже час запасатись подарунками для найрідніших, найкращих і найкоханіших. Та іноді так складно вибрати саме те. Тож спробуємо трохи полегшити вам завдання, назбирали красунь на будь-який смак, щоб залишити вам більше часу на покупку улюблених смаколиків. Пропонуємо вам невелику умовну типологію читачів.
Останній романтик
  Не шукайте його за мрійливим поглядом та збірками поезії. Останні романтики вміють прикинутись мізантропами, але обожнюють обійми, нічні вулиці… і ховають під подушками твори Джоджо Мойєс, Сесилії Агерн і Юрка Покальчука.
  Ельчин Сафарлі "Про море мені розкажи". Історія зі смаком хурми і запахом моря, напоєна сонцем і любов’ю. Ніжна, поетична і без поспіху книга зігріє та наповнить життя новим смаком. Вона не менш хюґна, ніж данські свічники і шведська випічка. Подаруйте її останньому романтику – і порція обіймів і запрошення на какао з маршмелоу вам гарантовані.
  Кент Гаруф "Наші душі вночі". Найщиріші розмови починаються опівночі. І хто сказав, що кохають тільки молоді. Гумор і несміливі доторки, а ще запитання про те, що хвилює. Коли тобі тільки 70, життя можна почати з нової сторінки. Така щемлива історія навіть переконаного трупожера перетворить на останнього романтика і змусить повірити у те, що світ тримається не на погоні за маніяками, а на любові і підтримці.
  Джон Грін, Морін Джонсон, Лорін Міракл "Най сніжить. Три романтичні історії на свята". Ця книга спеціально для тих знакових останніх романтиків, які відзначають кожну дату і все пам’ятають. Вони будуть у захваті від тематичної підбірки під свята. Крім того, трійка повістей прекрасно підійде тим, у кого для довгих жанрів бракує часу і терпіння. Концентрат любові з льодом, бо ж зима близько…
Любитель нон-фікшну
  Мама Ро списала Герміону з них. Любитель нон-фікшну знає про все, а що не знає, про те прочитає. Найкраще їм підбирати книгу, виходячи зі сфери зацікавлень, та є деякі більш-менш універсальні варіанти:
  Стівен Колтер "Викрадачі вогню". Сміливе дослідження про те, як змінені стани впливають на працездатність індивідів та чи можна досягти прориву, піджививши мозок мікродозою забороненого препарату. Спокуслива ідея досягнення пікової продуктивності, чи не так? Та чи безпечна? Нехай ваші друзі розберуться у компанії зі Стівеном Колтером.
  Джеффрі К. Лайкер "Філософія Toyota. 14 принципів роботи злагодженої команди". Toyota вже не одне десятиріччя серед топових компаній, її успіх – у максимальній продуктивності, яка, проте, не зношує працівників та не змушує їх згоріти на роботі. Як ефективно побудувати бізнес, як налагодити процес, як стати керівником від Бога та найкраще розпоряджатись наявними ресурсами. Корисне чтиво для тих, хто хоче змінювати своє робоче середовище.
  Стів Возняк "iWoz. Від комп’ютерного ґіка до культу". Хочете порозмовляти віч-на-віч з одним із творців персонального комп’ютера? Людиною, яка стояла біля витоків культу Apple та ідеї якої почали найбільшу технологічну революцію в історії людства? Стів Возняк звертає погляд на історичну батьківщину і пропонує українців величезну порцію натхнення. А ще це весело.
Кібер-людина
  Можливо, цей екземпляр ще не був на всіх планетах, але знає про них все. Він бачив всі серії "Зоряних воєн", чекає на новий сезон "Доктора Хто" та розробляє технології для подорожей у часі та просторі.
  Вільям Ґібсон "Нейромант". Воістину кібер-панк подія на українських теренах. Хіба ж не цікаво дізнатись, з чого почалась ціла епоха? У світі високих технологій та біоінженерії бал правлять величезні корпорації, а де з’являються вони, вже немає місця співчуттю та щирості. Треба рятувати цей жорстокий світ у його новому вимірі – кібер-просторі.
  Пітер Браун "Дикий робот". Історії про роботів передбачають урбаністичні та індустріальні краєвиди, але аж ніяк не дику природу. Але роботиця Розі, запрограмована удосконалюватись, і навіть серед звірів почувається навіть дуже непогано. У неї є емоції та почуття, і вона готова стати на захист тварин зі свого острова. До речі, книга з малюнками.
  Філліп К. Дік "Чи мріють андроїди про електричних овець". Ще один класичний кібер-панковий твір, який навчить відрізняти підступних андроїдів від звичайних людей з плоті та крові. Людині властиво турбуватись про тварин, відчувати емпатію, андроїдам же це не зрозуміти. Хоча ззовні їй розрізнити практично неможливо, та спеціальний запитальник підкаже, хто ж перед вами. Захоплива мандрівка з ловцем андроїдів.
 Трупожер
   За цим кодовим словом причаїлись любителі розслідувань, ловці маніяків та латентні патологоанатоми. Вони знають, що можна знайти у валізці криміналіста, а ще зберігають у пам’яті тонни лайфхаків "Як не залишити слідів на місці злочину".
  Пола Гоукінз "Глибоко під водою". Літня новинка авторки "Дівчини у потягу" затягне у вир темних вод, які ховають таємниці багатьох дивних смертей. Щось незбагненне коїться у Затоні Утоплениць. Та, якщо занадто довго дивитись у темряву, вона може розгледіти у тобі щось небажане. Трупожер-упир може заявити, що йому тут мало крові, але секретів однозначно вистачить.
  Даніел Коул "Лялька". Ляльковод – образ апріорі моторошний, особливо, якщо він шиє ляльку з людського матеріалу. Шість жертв, щоб породити химерного Франкенштейна (у якого, на щастя, не вдихнули життя), і ще невідомо скільки до створення цілої армії маріонеток. Креативного маніяка треба спіймати та покарати. Зможете, детективе Вулф?
  Джон Грішем "Фірма". Цього року нас спіткало справжнє гроно перекладів юридичних трилерів Джона Грішема. Але для трупожерів я обрала "Фірму", тому що такого напруження, яке концентрує ця книга, ще пошукати треба. Адвокат-початківець потрапляє у тенета беззаконня та злочинства, і, здається, цей офшорний вихор ніколи його не відпустить. Гроші чи честь?
Всеїдний і завжди голодний
   Закінчив одну книгу і одразу почав іншу, часто геть іншого спрямування. Але не думайте, що всеїдний читач читатиме будь-що, все-таки тисячі текстів виховали у ньому деяку перебірливість та книжкове гурманство.
  Карлос Руїс Сафрон "Тінь вітру". Існує повір’я, що всеїдного читача можна ощасливити книгою про книги та таких же залюблених у слово читачів. У цій магічній книжці все це є. А ще там є неймовірна місцина, яку хоче відвідати, мабуть, кожен книголюб-турист. Це –
"Цвинтар забутих книжок", і там можна знайти твори, які вам навіть не снились, а з ними ще пригоди і дивні загадки.
  Говард Філіпс Лавкрафт
"Повне зібрання прозових творів". Яким би не був ваш всеїдний читач, йому буде цікаво познайомитись з творчістю батька жаху, натхненником всіх великих і страшних, творцем класних сюжетів… і жахливих діалогів. З Лавкрафтом поринати у світ незбагненного, потойбічного і похмурого якось так реалістично, що аж брррр.
  Сара Джіо
"Остання камелія". Для тих книголюбові, які люблять квіти та детективи. Неймовірна історія останньої камелії "міддлберійська рожева", яка обертається особливою таємницею, яку намагаються розгадати через понад півстоліття. Альбом з засушеними камеліями штовхає нових власників будинку розслідувати дивний слід з 1940-х. Чи не стане це загрозою розміреному життю подружжя?
Доросла дитина
  Багато малюнків, прикольні шрифти – думаєте цього достатньо, щоб книга завоювала серце дорослої дитини? Так, достатньо, але не забудьте додати "кіндер" і торбу мандаринок, бо інакше ощасливите тільки частково.
  Іан Вайброу "Малий Вовчик – отаман зграї". Книги про Малого Вовчика, його братика Чухлика-Нюхлика та страхітливого дядька Вовчила-Хижачила – мій персональний топ дитячої літератури. А тут саме готується до друку нова книга серії – вже шоста! Чому її треба дарувати: малюнки – багато класних малюнків, цікава верстка, це практично роман-щоденник у листах, який смачно перекладений.
  Галина Вдовиченко "36 і 6 котів-детективів". Спеціально для любителів вусатих і пухнастих вже друга книга про шалену кількість котів. Тепер у них нове захоплення – дряпопис (щось таке як живопис, але не таке). Але треба братись за розслідування зникнення – хто ж розкриє таємницю. Все ті ж неймовірно талановиті коти-танцюристи?
  Сашко Дерманський "Корова часу, або Нові пригоди вужа Ониська". Нова казочка від тата "Чудового чудовиська". Мандруємо разом з вужем Ониськом, який цього разу потрапить у минуле. А там на нього чигатимуть мамонти та страшні шаблезубі тварюки. Сашко Дерманський переконує, що не варто хвилюватись про Ониська – все з ним буде добре, і навіть вужі-шамани не стануть йому на заваді на шляху до звитяг. 
 Реальний нечитач
 Твердо переконані, що такі люди ще просто не знайшли своєї книги. А ми тут для того, щоб їм допомогти оцінити силу і красу правильної літератури, яку хочеться любити що день, то більше.
  Блейк Крауч "Темна матерія". Книга, яка читається сама. Захопливий сюжет, у якому немає чітко визначеного сну і яву. Дві реальності перетинаються і перемішуються так, що головний герой геть не розуміє, що ж ним сталось. Від "Чи задоволений ти своїм життям" до "З поверненням, друже" пройде, здається, ціле життя. Його інше життя – то яке з них справжнє?
  Джефф Кінні "Щоденник слабака". Подаруйте нечитачеві екскурсію у дитинство, з якого хочеться якнайшвидше вирости. Історія становлення особистості на п’ять частин привчить вашого друга чекати кожну нову книгу з неабиякою нетерплячкою, а Ґреґ Гефлі має всі шанси стати його найкращим другом. Не вірте, ніякий він не слабак, а просто хлопчина, який не хоче пливти за течією.
  Нікола Юн "Увесь цей світ". Щемка історія про мрію, здійснення якої може покласти край життю. Це ж надто ризиковано подорожувати до океанського берега, якщо ти невиліковно хвора, але чи можна марнувати весь свій час у чотирьох стінах. Меделін з новим другом Олівером зважується на авантюру, яка може вбити дівчину. 
 Езотерик і психоаналітик
   Послідовник Фройда, Юнга, Адлера та інших дослідників з німецькими прізвищами. Копирсається у людських душах, шукає відхилення, знаходить. Як правило, у себе.
  Олівер Сакс "Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом". Збірка реальних історій з практики лікаря Сакса. Ці клінічні випадки викликають жах, нерозуміння, але найбільше співчуття до тих нещасних хворих, яких спіткали такі моторошні і не до кінця усвідомлені розлади. Не найлегше чтиво, і однозначно не для вечірнього сеансу, але для справжнього дослідника людських душ – саме те.
  Філліп Зімбардо "Ефект Люцифера. Чому добрі люди чинять зло". Зухвале і несподіване дослідження, яке може цілковито перевернути ваше сприйняття оточуючих. Можливо, ми всі тут більш-менш добрі люди, тому що ситуація не сприяє нашому "озвірюванню", а якщо ж нас кинути у в’язницю до жорстоких наглядачів, чи переконати у тому, що насувається страшний ворог, який нікого не пожаліє і треба втопити зайду у крові. Чи залишимось ми такими ж мирними і доброзичливими?
  Даніел Кіз "П’ята Саллі". Біллі Мілліган – не єдина особа з множинними особистостями, про яку писав Даніел Кіз. Знайомтесь, офіціантка Саллі – і вона п’ята. У її свідомості живуть ще чотири персони: художниця Нола, шукачка пригод Деррі і чарівлива Белла, а ще небажана Джинкс, жорстока і здатна на вбивство. Саллі втрачає час і намагається виборсатись з полону своїх особистостей, та чи вдасться їй стати єдиною і неподільною? 
 Творить магію поза Гогворством
  Цей порушник правил весь немовби зітканий із магії і шаленіє від всього чарівного. Переконайтесь, чи є вже у нього весь "Гаррі Поттер", якщо ні, то ви знаєте, що робити. І взагалі – закиньте кілька заклинань і спостерігайте за процесом.
  Наталя Щерба "Часодії". Як перевернути свій світ з ніг на голову – дізнатись, що твій батько могутній чаклун, який впливає на час, а потім потрапити у магічний світ, де живуть часодії, феї та люти. Тут дівчинці-підлітку головне не посивіти і з’ясувати для себе надважливе: чи зможе вона стати чарівницею та покласти край тому хаосу, який виник у світі Ефлара.
  Джоан Роулінг "Гаррі Поттер і в’язень Азкабану". Третя частина пригод Гаррі Поттера вивільнить з чарівничої в’язниці особливого небезпечного чаклуна Сіріуса Блека, який полюватиме за бідним сиротою Гаррі Поттером. А ще на території Гогвортсу коїтимуться всілякі дивовижі, особливо, коли місяць буде уповні.
  Джонатан Страунд "Бартімеус. Книга 1. Амулет Самарканда". Ця книга – лише перша у вервиці неймовірно цікавих пригодницьких історійвід Джонатана Страунда. І перше знайомство з стародавнім джином Бартімеусом, якого юний маг Натаніель викликав для помсти. Потрібно вкрасти потужний амулет Самарканда. 
Кіноман
  Дивиться екранізації раніше, ніж береться за книги. Наївно думає, що картинка на екрані може замінити тисячі слів у красивому томику. На жаль, все ж час від часу буває правим.
  Агата Крісті "Вбивство у "Східному експресі". Ця книга безумовно підійде тим любителям детективів, які не можуть визначитись, кому ж віддати першість: Шерлоку Холмсу чи Еркюлю Пуаро, чи, може, міс Марпл чи Ніро Вульфу, а чи якомусь там Пінкертону. Весь цей злочин злегка не вкладається у голові, тому й спостерігати за його розгадкою так приємно.
  Майкл Доббс "Хід королем". Друга частина придворних інтриг, яка логічно продовжує "Картковий будинок". Френсис Уркгарт, який "з’їв" прем’єра та сів у його крісло, цього разу береться за короля. Чи використає він своє головне знаряддя – скандал? І тут роман не порівняєш з екранізацією, адже книга та серіал мають суттєві відмінності: як монархічна Британія та демократична Америка. 
  Володимир Рутківський "Сторожова застава". Перший український фентезі-блокбастер наробив багато рейваху у кінотеатрах і сподобався публіці. Звідки ж він взявся: з підліткової історичної повісті Володимира Рутківського, яка повертає трьох богатирів Україні. І змушує сучасного школяра разом з Іллею Муромцем, Олешком Поповичем та Добринею боронити Русь від жорстоких та зажерливих половців.
Капосний вередун
  Відверто найгірша когорта читачів для підбору подарунків. Але це геть не означає, що треба взяти будь-що за принципом "все одно не вгодиш". Ні, до підбору подарунку треба підходити особливо прискіпливо. І не забувайте про візуальну складову.
  Мішель Френсіс "Дівчина мого сина". Для вередуна – книга про вередуху Лауру, розкішне життя якої може привабити не зовсім чесних людей. І все в неї прекрасно, якби не ця Черрі – дівчина її сина. Це ж очевидно: дівчисько полює на гроші. Тому її треба позбутись… А ще ця книга просто дихає літом, тому зігріє вередуна незгірше літрового кухля какао.
  Мішель Берґстін "Блиск і полум’я. Історія діамантів". І, якщо ваш вередун читав все на світі, то про те, як народжуються, розвиваються і вмирають діаманти, – мабуть, ні. Тому подаруйте йому захопливу історію про мандрівку з шахт до сяючих ювелірних вітрин. Покажіть, як непримітний камінчик після обробки передвоюється у кристал з мільйонами вогників. Які вони – "кращі друзі дівчат"? Що ховаються за бездоганними гранями?
  Террі Пратчетт "Правда". Коли починаєш читати Пратчетта, то вже не можеш зупинитись. Цей британець дуже органічно поєднує цікаві сюжети, особливий стиль і впізнаваний гумор, чи то пак сатиру. Його "Правда" – позацикловий твір з серії "Дискосвіт", де на долю Вільяма де Ворда – засновника першої газети – випадає боротьба з жовтою пресою та відстоювання журналістської честі.
Письменник
  Якщо ваш друг любить казати: "От я написав би краще!" або ж "Як можна було загнобити такий сюжет", вітаю – у вас письменник! А письменники дуже люблять читати і зокрема про те, як писати краще.
  Стівен Кінг "Про письменство. Мемуари про ремесло". Король жаху цілком серйозно вважає письменництво ремеслом. Мабуть, саме тому йому й вдалось написати стільки товстелезних книг. Стівен Кінг не тільки ділиться власними письменницькими прийомами, а й препарує чужі стилі. І все це читається дуже легко та приємно. І підійде навіть тим, хто при згадці про Кінга морщить носа.
  Ростислав Семків "Як писали класики". "Як… і це все?" – десь такою була моя реакція на останній сторінці цієї чудо-книги, яка не тільки заново відкриває улюблених авторів, а й гарненько готує до власного книгописання. Я от не можу визначитись, як писати: як Орвелл чи Воннегут. Чи, можливо, перейняти щось від Агати Крісті чи творця неймовірних сенсів Умберто Еко. Якщо ваш письменник на роздоріжжі, покажіть йому, як писали класики.
  Стівен Кінг "Мізері". І знову Кінг, та цього разу з жахливчиком про письменника, його найпалкішу читачку та найненависнішого персонажа. Написано так реалістично, що навіть звичайнісінького собі блогера може налякати добряче. Та відступимо від головної сюжетної лінії та поспостерігаємо за народженням справжнього готичного роману, який принесе скаліченому письменнику нову хвилю слави.
  Джерело: Yakaboo