ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

неділя, 20 лютого 2022 р.

 Ритуали для правильного початку й 
завершення робочого дня
https://hi.dn.ua/images/nuws124/ac9332331afd7e9b9546a304321d927a.jpeg
  Те, як ми починаємо і завершуємо роботу, насправді має дуже великий вплив на нашу продуктивність і самопочуття протягом дня. Для продуктивності потрібна насамперед енергія. І якщо протягом дня ми витрачаємо її запаси, то зранку і ввечері маємо їх поповнювати. У довготривалій перспективі інакше не працює. Тому сьогодні поділимося ранковими та вечірніми ритуалами, що дозволяють встигати більше й почуватися сповненими сил. Виберіть те, що імпонує вам зараз найбільше, доповніть своїми лайфхаками.  
Вечірні ритуали
  Так, починаємо з вечірніх, адже саме від того, як ви проводите вечір, залежатиме ваше самопочуття зранку.
  1. Завершуйте роботу вчасно. Іноді корпоративна культура, особливості виховання чи приклад батьків можуть сформувати в голові патерн трудоголізму з думкою "Чим більше, тим краще". Але чим більше ви перепрацьовуєте, тим менше ви продуктивні. Якщо ви досі цього не відчули, це лише питання часу. Людина не може працювати завжди, відпочинок це невід’ємна частина продуктивності. Якщо ви постійно затримуєтеся і вже зробили це нормою життя, то проаналізуйте, чи ефективно ви використовуєте час на роботі. Чи, можливо, знаючи, що завжди можна затриматися на годинку-дві, ви просто прокрастинуєте протягом дня?
  2. Рухайтесь. Після сидячої роботи найкраще, що допоможе переключитись і дати тілу сигнал розслабитись, це рух. Буде це тренування, біг чи просто прогулянка, немає великого значення. Вам потрібно порухатися, подихати і відволіктися від задач для поповнення запасів своєї енергії.
  3. Поставте режим "Не турбувати" після 20.00. Таким чином, замість сидіти в інстаграмі чи фейсбуці, ви зможете зробити щось інше, що вам до душі: почитати книгу, поспілкуватися з близькими, помедитувати чи потанцювати.
  4. Подякуйте за цей день. Зробіть це у тому форматі, який вам найбільше імпонує. Немає значення, буде це щоденник подяки, замітка на телефоні, слова в голові перед сном чи молитва. Найголовніше пригадати цей день і відзначити найдрібніші речі, які вам вдалися, потішили вас і які ви цінуєте. Так ми наповнюємось енергією на наступний день.
  5. Вчасно лягайте спати. Сон це запорука нормального самопочуття, сконцентрованості, гарного настрою і життєвої сили. Ми часто його ігноруємо, щоб за рахунок сну реалізовувати свої бажання чи амбіції, і як одноразова практика це окей. Адже це життя, ми не роботи, і лягати по годиннику не завжди виходить. Щоб визначити, коли для вас "вчасно", подумайте, коли ви хочете прокинутися, щоб мати запасну годинку, перш ніж день понесеться з величезною швидкістю.
 Ранкові ритуали
http://www.like.if.ua/wp-content/uploads/2021/01/c1620be1e1b53bd5f128536a86fa6457_Easy-Resize.com-1-1024x1024.jpg
 1. Прокиньтесь так, щоб мати зранку час на себе. Чим більш усвідомлено ми проведемо ранок, тим більш сфокусованим і продуктивним буде день. А для будь-якої усвідомленості потрібен час. Не всі ранки будуть усвідомлені, бо життя непередбачуване. Звісно, ви можете проспати, забути, щось потрібно буде зробити терміново й похапцем. Але якщо прагнути виділити час на себе він знайдеться.  
  2. Пишіть ранкові сторінки. Насправді ранкові сторінки не обов’язково мають бути ранковими. Віднесемо їх сюди виключно через назву. Метод фрірайтингу це прекрасний спосіб структурувати хаос у голові, проаналізувати свої результати, попрацювати з тривогами. Візьміть блокнот, каву чи чай тоді, коли вас ніхто не штурхає, і запишіть усе, що вас тривожить і про що ви думаєте. Можна використовувати таймер (15-20 хвилин цілком достатньо). Якщо нічого не спадає на думку, запишіть, яким ви хочете бачити своє життя, що для вас важливо, що вас не влаштовує, що ви робите для досягнення своїх цілей…Не обмежуйте себе ні в обсягу, ні у темах. Після двох тижнів практики ви відчуєте свіжість думок і порядок в голові.
  3. Визначте фокус дня / тижня і сплануйте його. Щоб поставити правильний фокус на день, потрібно зробити трохи внутрішньої роботи і навчитися відрізняти термінове від важливого. Подумайте, що за справу ви можете зробити цього тижня чи дня, яка спростить вам виконання усіх наступних справ і задач? Усі складні та стратегічні речі складаються з конкретних кроків для їх здійснення. Запишіть свій фокус у планері, телефоні чи наліпці. Після визначення фокусу подумайте про плани на день. Що точно треба зробити, а що може й почекати? 
  4. І не забувайте про рух. 20-хвилинна прогулянка зранку може зарядити на цілий день. А це ж той мінімум, який може подужати кожен.