ВАС ВІТАЄ БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №3 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

пʼятницю, 13 жовтня 2017 р.

8 книжок з довжелезними заголовками для осіннього читання
  Чимало з нас в дитинстві знайомились з нуднючою книгою "Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо", та це далеко не єдиний випадок, коли автор хотів сказати назвою все. То ж пропонуємо скористатись цими підказками.
Джен Сінсеро "Крутість тобі личить. 
Як перестати сумніватись у собі і почати жити на повну"
  Можливо, вам добряче набридли книжки, які вчать, як змінити життя на краще, але геть зовсім відірвані від реальності. Бо їх пишуть глибоко нещасні люди. "Крутість тобі личить" книга від впевненої у собі жінки. І не просто список простих порад, які додадуть впевненості. Їхня основна мета – переконати, що одного бажання замало – потрібно вирішити змінювати себе і світ довкола. Вирішуйте – і дійте. Це історії з життя, веселі і без цензури, адже у питанні власного щастя потрібно бути безкомпромісним.
Оксана Забужко "Після третього дзвінка 
вхід до зали забороняється"
  Ця книга – новинка цьогорічного Форуму видавців – є своєрідним вибраним титулованої письменниці, яку можна назвати законодавицею мод вже класичної сучасної української прози. Збірку можна сміливо назвати кращим за 30 років творчості. У ній ви знайдете оповідання Оксани Забужко – деякі з них добре знані, інші, хоч і написані давно як перші спроби на літературній ниві, вперше постануть перед широким загалом. А крапку у збірці поставить найновіша повість письменниці про сімейний конфлікт матері і доньки.
Гемінґвей Ернест "Чоловіки без 
жінок та інші оповідання"
  Збірка поєднує коротку прозу за 1923-1927 роки. Лаконічний стиль автора не заважає творити об’ємні образи того часу, просякнуті життєвим психологізмом. Нобелівський лауреат зачіпає теми дорослішання, дружби, кохання, втрати, не обходиться і без теми війни, яку автор "Прощавай, зброє" вміє розкривати неймовірно майстерно і романтично. У свої оповіданнях він шукає сенс життя, можливо, й ми знайдемо.
Хорхе Луїс Борхес, Адольфо Бйой Касарес 
"Шість головоломок для дона Ісидро Пароді"
  Борхес стає ближчим! А з ним і класика постмодернізму. Шість детективних оповідань від культового аргентинського письменника та його друга, які розповідають про детектива Ісидро Пароді, який, зачекайте-но, якраз перебуває у столичній в’язниці. Але ж південноамериканській літературі з її магічним реалізмом можливе все. Тут сплітаються таємниці й іронія, пародія та детектив, це коктейль з аргентинських пристрастей з кримінальним присмаком.
Кріс Андерсон "Успішні виступи на TED. 
Рецепти найкращих спікерів"
  Здається, що риториці в освіті приділяють несправедливо мало уваги. А вміння добре формулювати і презентувати свої ідеї потрібне чи не щодня. Як добре, що Кріс Андерсон – куратор та президент щорічної конференції TED – написав для нас цю книгу. Стільки TED, скільки бачив він, не бачив, мабуть, ніхто. Він акумулював та опрацював тисячі "Ідей, вартих поширення" і написав книгу про те, як завоювати аудиторію, і навчить вас презентувати тему, розкрити її і подати так, щоб глядачі вас полюбили і загорілись ідеєю.
Салман Рушді "Два роки, вісім місяців 
і двадцять вісім ночей"
  Роман-притча, який цілком міг би стати сюжетом, розказаним Шехерезадою під час "Тисячі й однієї ночі", яку ви, сподіваюсь, прочитаєте значно швидше, ніж записано у назві. Неймовірно зворушлива історія про всепереможне кохання і водночас про те, як невміння любити навіть найкраще перетворює на огидних покручів. А ще Рушді вдається до дуже цікавого трюку – він розказує про сучасність устами далеких предків, яких життя до всього цього не готувало.
Марк Гендрікс "Тибет. Зцілення 
Мхуші, доньки м’ясника"
  Якщо вам бракує час на читання, то графічний роман – ідеальний варіант. А ще ця книга сподобається шанувальникам усілякої нечисті та східної езотерики, адже сюжет розгортається навколо Мхуші – дівчини, у яку вселився демон. Щоб позбутись небажаного квартиранта, вона вирушає в гори, до далекого монастиря і купи пригод. То ж це мегаепічна історія, розказана чорно-білими коміксами, і зовсім інший, не поетизований, Тибет, до якого на Заході ставляться з таким трепетом.
Бруно Шульц "Цинамонові крамниці та
 всі інші оповідання"
  Перший повний переклад творів письменника, який вийшов з-під пера Юрія Андруховича. Ці оповідання не просто пахнуть корицею, вони дихають містикою та немовби переносять у казку. Тим, хто добре знає Західну Україну, не складно буде впізнати локацію – рідний для польського письменника Дрогобич (Львівщина). Книжка сподобалась сучасникам, та й зараз її магічність налаштовує на спокійний лад. Мабуть, зараз її назвали б хюґною. Прекрасний вибір для затишного осіннього чтива.
  Джерело: Yakaboo