субота, 12 серпня 2017 р.

Книжкова палата оцифрує 
мільйони українських видань
  Державна наукова установа "Книжкова палата ім. Івана Федорова" співпрацюватиме з приватним підприємством "Архівні Інформаційні Системи" для переведення в цифровий формат друкованих видань, що зберігаються у її фондах.
  На сьогодні в Книжковій палаті зберігається близько 1 млн. 200 тис. книжок, які були надруковані на теренах України починаючи з 1917 р. і до сьогодення, а також приблизно 11 млн. примірників газет. Наразі викликає занепокоєння критичний стан газет 1917-1930 рр. Адже зберігаються вказані видання в єдиному примірнику і вони викликають найбільшу зацікавленість з боку різних наукових установ. Газети – це щоденна історична пам'ять України.
  Питання переведення друкованих видань на цифрові носії постало вже давно. Проте брак коштів не дозволив досі реалізувати такий масштабний проект. Приватне підприємство "Архівні Інформаційні Системи" працює з 2011 р. з установами України та іншими країнами світу. Підприємство має сучасне обладнання, тому приблизно 400 тис. комплектів газет можна оцифрувати за рік. Враховуючи обсяги фонду, цей процес відбуватиметься 22-23 роки.
  Окрім того, співпраця з підприємством дозволить розпочати  проект національно-культурної програми "Пам'ять України", який стане єдиним глобальним національним електронним ресурсом, що представляє минуле й сьогодення нашої країни. Подібні проекти існують в багатьох країнах світу: Великобританії, США, Нідерландах. 
  Джерело: Буквоїд

Немає коментарів:

Дописати коментар